Jak by ne, po pěti porážkách v řadě přišlo konečně malé zlepšení. „I kdybychom prohráli, klukům bych asi neměl co vytknout. Doslova to vybojovali, odhrabali to všichni naplno. Asi jsme se po porážce 0:3 v Novém Jičíně odrazili od pomyslného dna. Mávnutím proutku to nepůjde hned parádně, ale snad se to zvedá. S Porubou, která chce do první ligy, se od nás body asi nečekaly," přiznal trenér Břeclavanů Radek Haman.

V posledním vzájemném zápase v Ostravě tahal brankář Lvů poprvé puk ze sítě už po šesti sekundách, u Dyje na vedoucí branku potřebovali Porubští jen něco málo přes čtyři minuty.

Do přečíslení dva na jednoho Chaloupka s Peslarem a vyřešili ho učebnicově. Obránce Poruby si chytře počkal, až blokující domácí bek proklouzá kolem a naservíroval spoluhráči gól na zlatém podnose.

Břeclavany rychlá branka srazila a dlouhé minuty se nemohli dostat do hry. Až v polovině zápasu, kdy hostující kapitán javí trefil tyč, přišla pro Porubu studená sprcha.

První důvod k radosti vnesl na tribuny ve 34. minutě domácí útočník Kristian Kučera, který při vyloučení spoluhráče Medřického z úniku Vrbu nepřekonal, ale brankář Poruby si následně doražený puk srazil do vlastní sítě.

„Všiml jsem si, že brankář nevěděl, kde stojí, tak jsem na něj zpoza branky hodil puk a od něj se odrazil do sítě," smál se břeclavský rychlík.

Poruba se ovšem nepoučila a dvě minuty před druhou sirénou ujel znovu v oslabení Adam Svoboda a trefil přesně mezeru mezi betony.

To byl pro hosty šok, ze kterého se vzpamatovali až díky přesilovkové trefě Seidlera. Břeclav ale znovu odskočila po odvážném sólu Buhaje, jenže těsné vedení tři minuty před koncem při dvojnásobném oslabení zase ztratila.

Rozhodly nakonec až nájezdy, v nichž se dva střelci Poruby prosadili, zatímco Kubáč i Svoboda puk do brány neprotlačili. „Příležitost vyhrát jsme měli v prodloužení při přesilovce, nájezdy už jsou lotrie," přiznal Haman.

V sobotním jižanském derby v Hodoníně tak půjde od 17 hodin o přímý souboj o sedmé místo. Drtiči mají před Lvy jednobodový náskok.

HC LVI Břeclav – HC RT Torax Poruba 2011 3:4 sn. (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Kučera (Tobola), 39. Svoboda, 54. Buhaj – 4. Chaloupka (Peslar, Zachar), 48. Seidler (Slavík, Krayzel), 57. Slavík (Kilnar, Krayzel), 65. rozh. náj. Seidler. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváků: 211. Rozhodčí: Škach – Blaha, Švarc. Poměr střel: 27:45.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A) – Dittrich, Vojáček – Beneš (A), Svoboda – Kubáč, Tobola, Konečný – Kučera, Kozel, Zháňal © – Fejt, Medřický, Medek – Buhaj, Papp.

HC RT TORAX Poruba: Vrba – Peslar, Vajda, Slavík, Javín ©, Buček, Báca – Mihal, Červenka, Krayzel (A), Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vaněk, Vrána (A), Kilnar, Chaloupka.