Kde se najednou vzala ta změna? Především v odlišném pojetí disciplíny. „Ta byla tentokrát totální. Neměli jsme za celý zápas jediného vyloučeného. Až na konci jsme šli dvakrát sedět, a to ten druhý faul vůbec nebyl," pochvaloval si břeclavský kouč Michal Konečný.

Dva tresty před závěrečnou sirénou ale mohly zápas posunout do prodloužení. „Tak jsme udělali ze zápasu sami drama, naštěstí s dobrým koncem," oddechl si Konečný.

Na obou stranách soupeři mohutně spalovali šance. Břeclavané kvůli tomuto neduhu prohráli minulé zápasy. Opava zase tento důležitý. „Z naší strany to nebyl optimální výkon. Prohráli jsme zápas o osmé místo, i když na šance bychom mohli klidně vyhrát," litoval kouč Slezanu David Musial.

S domácím Slezanem se Lvi dlouho přetahovali o vedení. Ve 14. minutě vyrovnával Vachutka, o minutu později už Břeclav vedla 2:1 díky Uhlíkovi. Po vyrovnání v závěru úvodní části se na začátku té prostřední trefil na 3:2 Flora. Opava ještě vyrovnala, ovšem v 38. minutě se v přesilovce rozhodl Dittrich. „Celý zápas kluci na tři lajny odmakali, rozházeli jsme útoky a mělo to něco do sebe," pochvaloval si taktické rozhodnutí břeclavský trenér.

Jenom ty šance… Přestože Lvi nastříleli čtyři branky, příležitostí k dřívějšímu rozhodnutí zápasu měli mnohem víc. „To jediné mě mrzí. Museli jsme trnout až do konce. Ale tři body máme," upozornil Konečný.

Hra na tři útoky z břeclavské strany svědčí o personálních problémech ve lvím týmu. Břeclavský trenérský tandem musel zařadit dva nové hráče. A vyplatilo se jim to. „Musím pochválit jak nového obránce Běhala, tak i Kupčíka. Jsou to mladí kluci a zahráli opravdu dobře," liboval si nad posilami z Přerova a juniorky Komety Konečný.

Zatímco břeclavští hokejisté jsou před derby podpoření pocitem vítězství, jejich hodonínský rival prohrál. Kopřivnici dokonce nevstřelil ani branku, což se drtičům stalo poprvé od konce února. Bitva osmého celku tabulky se čtvrtými hosty startuje v břeclavské Bors Ice aréně v sobotu v pět hodin odpoledne.