Po první třetině hosté vedli 2:0 a Břeclav se jen hledala. V dalším průběhu dokázala obrátit skóre na 4:2, ale maximální produktivita hostí dotáhla utkání až do nájezdů. V těch byli úspěšnější domácí a připsali si bonusový bod.

Utkání začalo dvojnásobnou přesilovkou domácích, výsledkem však bylo jen zranění kapitána Sedláčka, který z utkání odstoupil. V 8. minutě dostali početní výhodu i hosté a nepohrdli jí. Obránce Kudláček dotlačil puk v první vážnější šanci do Chvátalovy klece. Hra Břeclavi byla zpočátku velmi chaotická, sudí navíc hru kouskoval. Jediným světlým okamžikem byl únik Kuriála, který své sólo zakončil jen do brankáře. Aby toho nebylo dost, těsně před odchodem do kabin přetavili hosté druhou přesilovku ve druhou branku. „Nechápu, jak jsme mohli začít hrát tak utrápeně, my jsme jim obrannou taktiku nenaordinovali, věděli jsme, že proti Frýdku musíme tvořit. Nechtějte ani slyšet, co jsme klukům po první třetině říkali. Ale je vidět, že si to vzali k srdci,“ analyzoval situaci po dvaceti minutách hry břeclavský trenér Pavel Nohel.

Do druhé části totiž nastoupili domácí jako vyměnění. Puk šel z hokejky na hokejku a drtivý tlak přinášel své ovoce. Už ve 23. minutě zaznamenal svou první branku mezi muži Ondřej Nedvěd a do čtyř minut ho napodobili ještě Erik Novák, jehož vyslal do nájezdu Čikl, a Fiedler, který využil odrazu kotouče od mantinelu a zasunul puk k tyči. Po takovém obratu následoval oddechový čas hostí, jenže ani ten nezabránil, aby Lvi v přesilovce přidali čtvrtou branku. Břeclav nejprve v početní výhodě soupeře uspala z ničeho nic udeřila, když Kuriálova střela po ledě prošla až za Polonyiho – 4:2. Od té doby byl na ledě jen jeden tým, a to domácí. Přesto hosté dokázali ještě do přestávky snížit, když obrana lvů neuhlídala kanonýra Frýdku Kolaříka.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Břeclav hosty stále tlačila, ale pojišťovací branka ne a ne přijít. A když konečně v 52. minutě přišla, našli na ni frýdečtí hokejisté okamžitou odpověď. Na Klimovičovu branku dokázali do minuty zareagovat hosté výstavní ranou Jan Sluštík. „Ještě kluky nabádáme, aby vedení udrželi a nedostali hned gól. A přesně to se stane. Tak já nevím, komu to na té střídačce vykládám,“ krčil rameny třiačtyřicetiletý trenér Lvů. K velké radosti hostí Lvi hubený náskok neuhlídali, když minutu a půl před koncem propálil Chvátala s pomocí teče Kolařík a vyrovnal na 5:5. Přestože se Lvi ve zbytku času snažili, drtivý tlak již změnu skóre nepřinesl.

Prodloužení nic zásadního nepřineslo, kromě několika pěstních soubojů. Zápas tak dospěl do nájezdové loterie. Za Břeclav se trefili Fiedler a Svoboda, úspěšní byli dvakrát i hostující hráči. Až na třetí sérii se rozhodli domácí trenéři pro brankářskou rošádu a místo Chvátala poslali na led Žurka. Ten Kolaříkovi nájezd chytil, zatímco na druhé straně se nemýlil proti Vašíčkovi Erik Novák, a zajistil tak Břeclavi vítězství.

„My jsme museli na nájezdy něco vymyslet. Bylo vidět, že Chvátal dneska není úplně ve své kůži, dostal dva góly, tak musel přijít impuls v podobě Žurka. Tento tah nám vyšel, hostům ne. Za dva body jsme rádi, ale myslím si, že pokud doma vedeme o dvě branky, tak bychom už to vedení měli udržet. Spoustu šancí jsme ještě zahodili, zatímco hostům tam padalo téměř vše,“ vystihl rozdíl v produktivitě No­hel.

HC Břeclav – HC Frýdek-Místek 6:5sn (0:2, 4:1, 1:2 – 0:0, 1:0)

Branky: 23. Nedvěd (Barták), 25. Novák E. (Čikl), 27. Fiedler (Barták, Škápik), 31. Kuriál (Fiedler), 52. Klimovič (Dora), rozhodující nájezd Novák E. – 7. Kudláček, 20. Mintěl (Sluštík O.), 38. Kolařík (Gajda), 53. Sluštík J. (Kolařík), 59. Kolařík (Mintěl)

Nájezdy: O.Sluštík dal, Fiedler dal, Rozum dal, Svoboda dal, Kolařík nedal, Novák E. dal

Vyloučení: 6:10 Využití: 1:2

Diváků: 350

Rozhodčí: Mech

Poměr střel: 29:31

Nejčastěji střílející hráč BV: Svoboda, Barták a Fiedler po 5

Sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (65. Žurek) – Dora, Svoboda, Zapletal, Škápik, Nedvěd, Novák J. – Hrůza, Sedláček, E.Novák – Klimovič, Bolfík, Kuriál – Barták, Fiedler, Paško

HC Frýdek-Místek: Polonyi (65. Vašíček) – Rozum, Mintěl, Matzke, Kotásek, Krutil, Kudláček, Alina, Štochl, Gajda, Sluštík O., Sluštík J., Raszka, Kolařík, Kopáč, Částečka, Štubňa, Bartoš