Lvi začali v Novém Jičíně nezvykle na čtyři útoky a sedm obránců. Tento tah se povedl, všechny lajny v první třetině dobře bránily. Až na jeden okamžik, kdy poslal Flašar vysokým obloukem pas na Zdenka, jeho jasné ofsajdové postavení ale sudí pustili a domácí útočník na Šurého vyzrál poprvé.

„Gól určitě platit neměl, soupeř byl v jízdě snad ve dvoumetrovém ofsajdu, ale sudí to pustili. Naštěstí se nám povedlo hned vzápětí vyrovnat," popisoval okamžiky předcházející první brance Nového Jičína obránce Lvů Dominik Směřička. To ale Lvy zdravě nabudilo a už po čtyřiceti sekundách zužitkoval Červenkův pas ve vyrovnávací branku nejproduktivnější Břeclavan Dominik Tobola.

Nový Jičín se i podruhé v zápase dostal do vedení, když v pětadvacáté minutě slavil svou druhou trefu Zdeněk, který ujel břeclavské obraně. Břeclav ale do minuty znovu skórovala, jenže Průdkův gól sudí neuznal. „Rozhodčí si myslel, že má brankář puk v lapačce, a tak zapískal. Mezitím dal ale Pruďas regulérní gól, když kotouč vypíchl z pod brankáře, který puk neměl v jasném držení," pokrčil rameny Směřička.

A nebylo to poprvné ani naposledy, kdy se sudí Břeclavanům omlouval. Přehlédl totiž třeba i hokejku ve tváři obránce Beneše. „V ten okamžik se na mě hlavní rozhodčí díval a pak mi tvrdil, že si zákroku nevšiml. Připadlo mi to už směšné," kroutil hlavou slovenský univerzál.

Žlutomodří to ale nevzdali a pokračovalo se dál. Břeclavané se začali tlačit víc do útoku a výsledek se brzy dostavil. Do skvělé pozici se dostal v sedmadvacáté minutě kapitán Zháňal, nahrál před bránu Lukáši Nováčkovi, který byl před Šrámkem sám a bez problému ho prostřelil. Za dalších devadesát minut slavil svou letošní první branku i Marek Papp. Jak se ukázalo, byl to gól vítězný. Lvi navíc v osmatřicáté minutě přidali čtvrtou branku, jejímž autorem byl Lukáš Bolfík. I pro něj to byla první letošní trefa.

Závěrečné dějství už žádnou branku nepřineslo. „Vedení jsme si hlídali, hráli zodpovědně dozadu a Nový Jičín do žádných tutovek nepouštěli. Vyhráli jsme jako tým a doufám, že nám to vydrží," poznamenal na závěr Směřička.

Domácí nemohlo ani to, že dohrávali zápas v přesilovce, kterou znásobili odvoláním gólmana. Naopak Bolfík mohl přidat do prázdné svou druhou branku, ale mezi tři tyče se netrefil. „Šurda skvěle pokrýval střel z dálky, a že jich bylo dost, k dorážkám už jsme my obránci domácí tým nepouštěli," dodal Beneš.

Ve středu dvaadvacátého října od osmnácti hodin Břeclavany čeká nejbližší domácí zápas se čtvrtou Porubou, jedním z favoritů na postup o soutěž výš.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Nový Jičín byl těžký soupeř, pro nás hodně nepříjemný. Oceňuju, jaký výkon kluci předvedli. Hráli jsme od začátku na čtyři lajny a nikdo nezklamal. Kromě sudího. První gól, co jsme dostali, padl snad po třímetrovém ofsajdu. Naštěstí jsme na něj okamžitě zareagovali vyrovnávací brankou. Pak jsme znovu dostali branku, ale ihned jsme vyrovnali. Regulérní gól, ale sudí se upískl, branku neuznal, jen se nám omluvil, že se spletl, ale hrálo se dál. Ani to kluky nezlomilo a vzápětí jsme znovu srovnali a dali hned i třetí gól. Ve třetí třetině jsme přidali ještě jeden a zkušeně si vedení podrželi. Až v závěru jsme zase hráli oslabení, ale Šurý nás celý zápas držel. Nakonec jsme mohli přidat pojistku do prázdné brány, ale to už jsme netrefili. Je skvělé, že máme opět body z venku a vedeme tabulku. Snad přijde ve středu na zápas se čtvrtou Porubou víc lidí. Už nevím, čím bychom je víc měli přesvědčit a nalákat."

HK NOVÝ JIČÍN – HC LVI BŘECLAV 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Zdeněk (Flašar, Vašut), 25. Zdeněk (Kacíř) – 15. Tobola (Červenka, Kučera), 27. Nováček (Zháňal), 29. Papp (Směřička), 38. Bolfík (Tobola, Červenka).

Vyloučení: 3:5, navíc Prokop (NJ) OT 10 minut.

Diváků: 250.

Rozhodčí: Koliba – Vengřín, Gančarčík.

HK Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř (A), Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut ©, Zdeněk, Gogolka, Zahradníček, Hanák, Vnenk (A), Cabák, Chvostek, Novotný, Uhlár.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Novák (A), Dittrich, Höss – Kučera, Zháňal ©, Medřický, Kubáč, Červenka, Nováček, Tobola, Buhaj, Průdek, Bolfík, Čápek, Papp.