Oba týmy byly teprve na začátku přípravy, do utkání naskočily přímo z tréninku a nesehranost byla ještě vidět. Břeclav ke vstřelení branky nevyužila ani ty nejvyloženější příležitosti, a tak odešla nakonec poražená 0:3.


„Narazili jsme na kvalitního soupeře, který od loňska posílil. Přijel sem v plné sestavě a na začátku nás hodně trápil. Nebylo to ideální, ale kluci jsou v plném zápřahu, ještě ráno před zápasem trénovali. S nácvikem taktiky jsme začali teprve nedávno. Nemohli jsme tedy čekat nic oslnivého,“ podotkl po zápase trenér břeclavských Lvů Michal Konečný.

Úvodní zápas sezony začala Břeclav s přílišným respektem k soupeři. Už ve 4. minutě zazvonila za Chvátalem poprvé tyč. Hosté byli dále aktivnější a v 10. minutě zachraňoval domácí gólman svůj tým znovu, když třikrát v řadě hasil požár ve svém brankovišti, často až na brankové čáře. Břeclavi dělala problémy hlavně první lajna Senice se střelcem Vaškovičem.
Lvi měli první šanci až v přesilovce ve 13. minutě, ale Lukáš Konečný Kristína neprostřelil. Stejně dopadl i únik dva na jednoho s Balátem a Kuriálem. Do kabin se tak odcházelo bez branek.


Nula na kontě Senice však vydržela jen 22 minut. Poté dostal Záhumenský zpáteční přihrávku před branku od Vaškoviče a z druhé vlny poprvé propálil Chvátala. Za pár minut nato v samostatném úniku trefil jen tyč, puk se pak vyrazil mimo bránu. Ve 29. minutě už to ale slovenským hokejistům vyšlo. Krátce po návratu jednoho z břeclavských hráčů z trestné lavice se dostal na útočné modré k puku Penák a střelou zápěstím zvýšil vedení Senice na 2:0.
Po druhé brance se naopak hra Břeclavi zvedla. Sama přestála další oslabení a vytvořila si i tutovky, ale bratři Bartošové ani Barus střídajícího Beláčka nepřekonali.


Třetí a poslední branka přišla ve 48. minutě. Nejprve Šimek ve 45. minutě v úniku na Chvátala ještě nevyzrál, o chvíli později už ale přesně našel Grilla, který tečoval střelu pod betony Chvátala. Ani největší šance Lvů brankou neskončily, přestože se Senica až do konce zápasu Lvům jen bránila. Aktivně se do útočení zapojovali i nováčci v dresu Lvů Truhlář s Benešem. Ani oni však nedokázali vstřelit alespoň čestný úspěch. Hosté si tak nakonec odvezli domů výhru 3:0.


„Ve druhé polovině zápasuj sme hru vyrovnali a ve třetí třetině jsme soupeře přehrávali. Mrzí mě nula na kontě vstřelených branek. Přesto jsme nějak výrazně nepohořeli, zachytal nám dobře i Chvátal. Rozhodla ale lepší produktivita soupeře,“ dodal Konečný.

HC Břeclav – HC Dukla Senica 0:3

Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1

Branky: 22. Záhumenský, 29. Penák, 48. Grill

Vyloučení: 3:5, bez využití

Diváků: 152

HC Břeclav: Chvátal – Dora, Směřička, Novák, Rajnoha, Barus, Rákoczy – Truhlář, Lechner, O. Bartoš, C. Bartoš, Kuriál, Balát, Zháňal, Konečný, Vlašic, Beneš