Ostuda? Asi to nejde hodnotit jinak. Bez zápalu a nasazení se v hokeji nevyhrává. O tom se ve středu přesvědčili břeclavští Lvi ve v domácím zápase s Technikou.

Přitom začátek byl skvělý. Vůbec poprvé v této sezoně, tedy v až pátém zápase, se břeclavští hokejisté prosadili v utkání jako první.

Po necelých dvou minutách po začátku se po asistenci Čikla prosadila nedávná posila z Komety Martin Zábranský.

Rozdíl mezi nasazením obou soupeřů byl patrný už v úvodních přesilovkách. Zatímco ta blanenská byla pro domácí hodně smrtelně nebezpečná, Lvi se se naopak do zakončení ve své výhodě prakticky nedostali.

Zvýšit mírný náskok mohli domácí po třinácti minutách, ale Klimovičovu střelu zastavila tyčka.

Břeclav pohrdla i přesilovkou pěti proti třem a jak to bývá, přišel zákonitý trest.

Půlminutu před koncem se odvděčil za své nedávné angažmá v břeclavském dresu zkušený křídelník Mífek vyrovnávacím gólem.

Zlatým hřebem byla prostřední dvacetiminutovka zápasu. Jenomže určitě ne pro domácí. Ti se totiž nedokázaly vzpamatovat z předchozího gólu do šatny a podle toho to na ledě také vypadalo.

Po sedmi minutách zůstal úplně osamocen znovu Mífek a svého bývalého chlebodárce poslal do kolen podruhé.

Mohlo být veseleji, Břeclav měla vzápětí dvě solidní šance, brankář Novák byl ale na místě.

Definitivní rozhodnutí přišlo s přesilovkou hostů v polovině zápase.

Žurek, který se znovu postavil do „lví klece“, sice nejprve čaroval jak mohl, pak se ale prosadil Fischer. O dvě minuty dokonce podruhé a prakticky tím bylo po zápase.

„Dostali jsme gól do šatny, tam se lámal chleba. Ve druhé třetině jsme se z toho nesebrali, dostali jsme tři góly a bylo po zápase. A v momentě, kdy se zase trošku zvedáme, přijdou dva fauly a soupeř nám zase odskočil,“ snažil se hodnotit nepovedenou fázi domácí kouč Svatopluk Číhal.

Drobnou korekci nepovedené prostřední části mohl provést kanonýr Prachař, ale svým samostatným nájezdem jen potvrdil, že Břeclavanům schází hlavně sebevědomí.

Ještě „štěstí“ že nepovedený výkon viděly jen necelé dvě stovky diváků.

S beznadějným stavem se ještě na začátku třetí třetiny snažili domácí něco udělat a také se jim to dařilo.

V čase 45:31 se prosadil se prosadil člen elitní břeclavské formace Sedláček a zdálo se, že by zápas mohl být i napínavý.

Dvě po sobě jdoucí vyloučení domácích hráčů a následná branka z hole Fischera, který zkompletoval svůj hattrick, tyto naděje ukončila.

„V momentě, kdy se zase trošku zvedáme, přijdou dva fauly a soupeř nám zase odskočil,“ nadával kouč Číhal, pod nímž se podle kuloárních informací po neúspěšném začátku otřásá trenérská židle na samém jihu Moravy.

Poslední brance blanenského Tesaře se už vlastně nikdo nedivil.

Břeclav díky prohře spadla na desáté místo v tabulce východní skupiny, šestibodová Technika Blansko je nyní sedmá.

S pesimistickým očekáváním vzhlíží hokejová obec k sobotnímu, opět domácímu zápasu se silnou Orlovou. Ta zatím drží v tabulce duhou pozici.

Forma se Severomoravanů drží rozhodně více než břeclavských Lvů. Ti mají jednu z posledních možností, aby napravili dojem zpackaného úvodu sezony.