Téměř po čtyřech měsících nastoupila Břeclav do mistrovského utkání v brance s Chvátalem, ale ten si asi toto utkání představoval jinak. Břeclav se dostala do vedení velmi brzy, už po 70 sekundách hry obkroužil branku soupeře Prachař a naše u tyče volného Karného – 1:0. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 4. minutě ujel břeclavské obraně Hrňa a Habrovec ho zastavil jen za pomoci faulu. Sám postižený hráč své trestné střílení blafákem proměnil.

V osmé minutě seděl na trestné lavici břeclavský Karný, což ale vůbec nevadilo Prachařovi, který ujel v oslabení, a ač hákován, bekhednem prostřelil vsetínského brankáře Hromadu – 2:1. Vsetín ale tu samou přesilovku stihl ještě využít díky tečované ráně Tesaříka.
Nejproduktivnější hráč Břeclavi Prachař se v 15. minutě trefil podruhé, když se v přesilovce nepáral se zakončením a z první propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. I na tuto branku Valaši dokázali odpovědět. V 18. minutě zúročil své extraligové zkušenosti Ondráček. Těsně před odchodem do kabin však Břeclav znovu vedla, když se Nekvasil protlačil před Hromadu a zasunul mu puk mezi betony – 4:3.

Do druhého dějství sáhla obě mužstva k výměně nepříliš jistých brankářů. Místo v břeclavské svatyni zaujal Žurek, ale čisté konto mu vydrželo jen necelé tři minuty. Vsetínský junior Sýs nejprve ve 23. minutě vyrovnal a o pět minut později připravil finální přihrávku pro Knebla a Vsetín se poprvé ujal vedení. Když ve 33. minutě Žurek neudržel puk a Mokrejš ho dorazil za jeho záda, vypadalo to s Břeclaví zle. Naštěstí hned vzápětí napálil puk pod víko břeclavský Novosad a Lvi byli opět ve hře. Před třetí třetinou svítil na ukazateli stav 5:6.

Ve třetí třetině se hra přiostřila a nepříliš přesní rozhodčí začali hru kouskovat. Až v 50. minutě se opět rozsvítilo červené světlo, bohužel za břeclavskou brankou.

Tesařík v oslabení svou druhou brankou zvyšoval vedení už na 7:5 pro hosty. Lvi se naštěstí nevzdali a ofenzivní hrou přinutili mladé obránce soupeře k chybám. Nejprve v 53. minutě snižoval na 6:7 Gajda a tři minuty před koncem vyslyšel přání břeclavských fanoušků o vyrovnání Sedláček. Kapitán Břeclavi se štěstím dostrkal puk z tlačenice před brankovištěm za Plška – 7:7.

Po minutě prodloužení hosté zbytečně faulovali v útočné třetině a nabídnutou šancí domácí nepohrdli. Po výměně puku mezi obránci se ke střele od modré odhodlal Gajda a svou druhou brankou v utkání zajistil Břeclavi dva body, které znamenají posun na kýžené osmé místo v tabulce.
Nyní zajíždí Břeclav dvakrát na led soupeře. Nejprve ve středu do Blanska a v sobotu na sever Moravy do Orlové. Doma se Lvi představí až ve středu 24. února od 18 hodin proti Uničovu.

HC Břeclav 8 p.p. VHK Vsetín 7

Branky a nahrávky: 2. Karný (Prachař), 8. Prachař (Novosad), 15. Prachař (Bokroš, Dora), 19. Nekvasil, 34. Bokroš (Prachař), 53. Gajda (Pelán, Sedláček), 57. Sedláček (Mráz), 62. Gajda (Zapletal) – 4. Hrňa, 9. Tesařík J. (Hrňa, Sakrajda), 18. Ondráček (Kapr), 23. Sýs (Plachtovič), 29. Knebl (Sýs, Ondráček), 33. Mokrejš (Klabačka), 51. Tesařík J. (Matula)

Vyloučení: 6:11 Využití: 4:2
Diváků: 400

HC Břeclav:
Chvátal (od 21. Žurek) – Dora, Bokroš, Strýček, Gajda, Zapletal, Habrovec – Mráz, Sedláček (C), Pelán – Prachař, Karný, Novosad – Čikl, Nekvasil, Klimovič – Kuriál, Hlouch, Gabriška

VHK Vsetín: Hromada (od 21. Plšek) – Vodák, Kapr, Matula, Tesařík Jan, Rajnoha, Farda – Ondráček, Klabačka, Mokrejš (C), Hrňa, Sakrajda, Vaněk, Knebl, Plachtovič, Sýs, Tesařík Daniel