Činil se hlavně novic v modrožlutém dresu Dominik Piskoř, který dal tři branky. Ve třetí třetině už branka nepadla, ačkoliv šancí bylo spoustu. Lvi si tak připsali cenný skalp prvoligisty a brankář Šurý první čisté konto v dresu Lvů.

Břeclavští hokejisté si spravili chuť po dvou předchozích porážkách. Už v 7. minutě mohlo sto padesát fanoušků poprvé jásat, když Dominik Piskoř v přesilovce propálil z levého kruhu gólmana Senice. Ještě ani neutichl potlesk a už se slavilo znovu. To se prosadil z hranice brankoviště navrátilec Jakub Novák. Přesně po dvanácti minutách už to bylo 3:0, když mely v mezikruží využil Filip Hrbatý a poslal puk mezi betony Porubského. Gólmanská dvojka Senice neměla evidentně svůj den. V 17. minutě vyslal Jakub Novák do úniku Tomáše Popolanského, a ten ve vlastním oslabení počtvrté překonal maskovaného muže Dukly. Hosté měli dobré příležitosti před Šurým až na konci první části, ale Michalica i Sajdl si před gólmanem počínali až příliš profesorsky.

Šurého protějšek Porubský pustil čtyři branky z devíti střel a nebylo tedy divu, že ho trenér stáhl. Jeho místo zaujal Peksa a hra se vyrovnala. Senica se nemohla dostat to trvalejšího tlaku i kvůli tomu, že byla často vylučovaná. Nejaktivnější byl v tomto směru hostující Salajka, který putoval na trestnou lavici hned čtyřikrát. Peksovi vydržela neprůstřelnost jen dvanáct minut. To na útočné modré čáře podklouzl Reismüller, o puk ho obral Dominik Piskoř a své sólo přes celé hřiště zakončil přesně. Jeho první střelu ještě Peksa sice vyrazil, na dorážku už neměl nárok. Exznojemský útočník pak završil hattrick čtyři sekundy před druhou sirénou. Břeclavská přesilovková formace rozebrala senickou defenzivu a Piskoř už střílel do prázdné brány.

Třetí třetina už se prakticky jen dohrávala, tempo opadlo, ale šancí neubývalo. Břeclav ustála dvojnásobné oslabení, při kterém se vyznamenal Šurý. Ten s ledovým klidem likvidoval střely, které k němu prošli. Celkem jich v zápase zastavil dvaatřicet. Když už jej hosté překonali, jako třeba Surovka, pomohla mu branková konstrukce. Ve 48. minutě už to vypadalo, že hosté vstřelí alespoň čestnou branku. Střelu Penáka Šurý vyrazil jen nad sebe, ale puk letící nad ním do branky ještě stihl stáhnout pod sebe. Na konci se tak mohl radovat zaslouženě z čistého konta.

Autor: Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Senica k nám přijela v plné síle, mají natrénováno asi víc než my, ale nepodcenili nás. My jsme je spíš v úvodu zaskočili tím, že nám tam padlo skoro vše. Zjistili jsme, že se s nimi dá hrát. Čekal jsem těžký zápas, ale kluci hráli zodpovědně, bojovali o místo v sestavě, utkání mělo náboj. Přesně tak se hrabe, dobře zahrály všechny čtyři lajny a výsledek stál za to. Tušil jsem, že Piskoř bude platným hráčem, který bude přínosem. Stejně tak skvěle zachytal Šurý, doufám, že mu forma a klid vydrží."

HC LVI Břeclav – HC Dukla Senica 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Piskoř (Bolfík), 8. Novák Jak. (Kovář), 12. Hrbatý, 17. Popolanský (Novák Jak.), 33. Piskoř, 40. Piskoř (Dora)

Vyloučení: 6:9 Využití: 2:0 V oslabení: 1:0

Poměr střel: 26:32

Rozhodčí: Slavka

Diváci: 140

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Šurý – Dora ©, Šidák, Nekoranec, Novák Jiří, Kovář, Nedvěd, Strapina, Höss – Piskoř, Bolfík, Bartoš – Novák Jakub, Zháňal, Popolanský – Beneš (A), Gabriška, Hrbatý – Průdek, Kurial (A), Maša

HC Dukla Senica: Porubský (od 21. Peksa) – Janík, Michalica, Vaškovič ©, Šedivý, Daraš, Jarolín, Penák, Lantoš, Kluka, Mikulášek, Škápik, Reissmuller, Surovka, Sajdl, Salajka, Weisman, Ivičič