Povedlo se to ale až na šestý pokus. Dvěma brankami se na vysokém vítězství Lvů 6:0 podílel Jan Kuriál, Radek Zháňal přidal gól a dvě asistence.

Vysoké vítězství Břeclavi se nerodilo lehce. Lvi se kvůli aktivnímu napadání hostujících Sršňů nemohli dostat přes střední pásmo a Chvátal se musel ohánět, aby pokryl dvě šance Burdy. Domácí hokejisté ale měli smrtící efektivitu střelby. Hned z první šance totiž vedli. Popolanský nachytal v 8. minutě Bartu střelou z nulového úhlu. Nová akvizice Břeclavi se tak ideálně uvedla v novém působišti.

Vedoucí gól břeclavské hráče nakopl. Ti se natlačili do útočného pásma a brzy vedli o dvě branky. Od modré pálil Novák a Zháňal změnil trajektorii puku pod víko kutnohorské branky. Prví dějství mohlo skončit ještě větším rozdílem, ale domácí nevyužili žádnou ze čtyř přesilovek.

„Začátek byl přesně takový, jak jsme nechtěli. Dva dny se na tento důležitý zápas připravujeme a pak k tomu přistoupíme tak laxně. Vůbec jsme se nedostali do útoku, ale Chvátal nás podržel. Pak nám to tam z první dvou střel dvakrát spadlo. I to ale k hokeji patří,“ přiznal domácí trenér Michal Konečný fakt, že Lvi měli tentokrát štěstí.

Také druhá třetina patřila domácím, ti se však dlouho nemohli prosadit. Až ve druhé polovině zápasu se dvě stovky diváků dočkaly. Rozjetý Beneš dostal ideální přihrávku na střed hřiště od Truhláře a své sólo zakončil blafákem přesto, že byl dotírajícími obránci faulovaný. Třetí branka rozhodla. Po ní hostující hráči ztratili půdu pod nohama, což se projevilo i na skóre v poslední dvacetiminutovce.

Důraz v brankovišti

Zatímco Chvátal bez problémů chytal střely Kutnohorských ze středních vzdáleností, Lvům stačil důraz na brankovišti. Ve 45. minutě se odražený puk dostal na hranici brankoviště k volnému Kurialovi, a ten neměl problém zvýšit na 4:0. Ten samý hráč zvýšil za tři minuty na 5:0 poté, co Barus s Popolanským zamotali hlavy hostujícím obráncům za brankou. Pak stačila další dorážka do prázdné branky a Sršni byli na ručník.

„Dokázali jsme, že do této ligy patříme, přestože máme nejmladší mužstvo v naší skupině. Jsem rád, že jsme Kutnou Horu po třetí brance přebruslovali, docházeli jim síly. Se silnými týmy prohráváme o gól, o dva, tak slabší soupeře musíme porážet,“ tvrdil břeclavský trenér.

Poslední branku domácích si schovali Břeclavané na 55. minutu. Zháňal vyslal do úniku Marka Pappa a nejmladší hráče celé druholigové skupiny Střed si v zakončení poradil jako mazák. Backhandový blafák zakončil pod horní tyčku. Lvi se museli bránit dvěma oslabením, ale čestný úspěch na cestu domů Kutné Hoře nedovolili. Chvátal tak mohl oslavit čisté konto po více než devíti měsících.

„Naposled se mi podařilo letos v lednu vychytat Uničov, to jsme vyhráli 11:0. Statistiky ale nějak nesleduju, samozřejmě za čisté konto jsem rád, ale důležitější je vítězství, které by nás mohlo nakopnout. Doma jsme už dlouho nevyhráli,“ řekl po utkání Chvátal, který první čisté konto oslavil bowlingem se svou maskou a spoluhráči místo kuželek.

HC Lvi Břeclav – TJ Sršni Kutná Hora 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Popolanský (Zháňal), 12. Zháňal (Novák), 35. Beneš (Truhlář), 45. Kurial (Dora, Průdek), 48. Kurial (Barus), 56. Papp (Zháňal, Nekoranec). Vyloučení: 7:7, bez využití. Rozhodčí: J. Škach – P. Dučák, T. Goňa. Diváků: 200. Poměr střel: 29:30. Nejčastěji střílející hráči BV: Barus a Popolanský 5, Rajnoha 4.

HC Lvi Břeclav: Chvátal – Dora, Novák, Rajnoha, Směřička, Nekoranec, Latner – Beneš, Barus ©, Kurial, Popolanský, Truhlář, Bolfík, Zháňal, Průdek, Papp.

TJ Sršni Kutná Hora: Barta – Janata, Bílek, Kůrka, Šlejtr, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta ©, Jankovský, Králíček, Uhlíř, Nákládal, Horálek, Bláha, Burda.