Břeclav se dostala hned ze začátku do vedení, slibný náskok však dlouho neudržela. Domácí ještě v závěru první třetiny výslede otočili a v druhé části pojistili výsledek v přesilových hrách. Třetí třetinu už Vsetín dohrál v exhibičním tempu a prakticky nedal Lvům šanci alespoň zkorigovat výsledek.

Bez zraněných a nemocných Vaněčka, Giesela, Kudělky, Šimečka a Kundely, kterého nepustila mateřská Třebíč, se musel obejít asistent trenéra Prachař. Kvůli nemoci totiž chyběl i trenér Stloukal.

Utkání začalo úvodním tlakem domácích Valachů, které však v 5. minutě zaskočil Pazdera, který tvrdou ranou od modré propálil Plška.
Břeclav dostala ve 14. minutě možnost hrát 97 sekund dvojnásobnou přesilovku, ve které korunovali svůj tlak, branku však nevstřelili. To se ukázalo být zlomovým momentem utkání.

V 16. minutě totiž udeřili Valaši. Klabačkovu střelu ze strany ještě Chvátal kryl, na Hrňovu dorážku byl však už krátký. Hned z protiútoku mohl převážit misky vah na stranu Břeclavských, ale Hrůza z očí do očí Plškovi neuspěl.

Na konci třetiny měl možnost dvojnásobné přesilovky i Vsetín, když se na trestnou lavici posadili v krátkém čase po sobě Pazdera a Mífek.
Pár sekund před koncem první části se řítili dva vsetínští hráči na Lagu, který ale v té nejnevhodnější chvíli uklouzl a ulehčil tak dvojici Marek-Gergela skórování.

Druhá třetina začala přesilovou hrou Břeclavi, ve které spálil největší šanci Konta. Bohužel, ihned po jejím skončení zužitkoval přesnou přihrávku Podešvy Štraub .

Další přesilovku Vsetína Břeclaváci ještě ubránili, ale ve 32. minutě další ukázkovou akci dva na jednoho proměnil Tesařík. O dvě minuty později vykřesal naději pro hosty Barák, který dorazil za Plška střelu Pazdery, a využil tak v pořadí čtvrtou přesilovku Břeclavi.

Další nabídnutou početní výhodu domácí využili, když až příliš mnoho prostoru před Chvátalem dostal nejlepší muž zápasu Podešva a zamířil přesně nad Chvátalovo rameno .

Na poslední část přenechal Chvátal své místo v brance Břeclavi Žurkovi, a ten musel odolávat nesčetným nájezdům domácích. Vsetín totiž, přestože dohrával utkání „na krásu“ v exhibičním tempu, dokázal Břeclav téměř úplně vymazat z ledu.

Ve 49. minutě skóre navýšil svou druhou brankou v utkání Marek, když se trefil přesně mezi Žurkovy betony a uzavřel tak účet tohoto zápasu.
Více než dva tisíce domácích diváků potom ke konci utkání vyprovodilo své hráče potleskem a odcházelo z Lapače navýsost spokojeno,
Vsetín natáhl vítěznou sérii už na sedm utkání. Naopak Břeclavští se opět propadli na samé dno druholigové tabulky.