Začátky utkání břeclavských hokejistů jsou buď velice dobré, nebo velmi špatné. V případě zápasu s Pelhřimovem byl úvod ideální. Už po 81 sekundách proměnil milimetrovou přihrávku Martina Bartoše skrz celé kluziště v úvodní branku Peter Beneš.

Následovaly dvě výborné šance hostů. Nejprve Bezděkovu jedovatou střelu Zelenka vyrazil jen nad sebe a ta spadla těsně mimo branku. Potom Zelenka chytil i nájezd Kubáta po chybě břeclavské obrany.

V 9. minutě dal branku i Pelhřimov. Sudí ji však pro evidentní kopnutí hostujícího hráče neuznal. Když Břeclav v závěru úvodního dějství nevyužila ani dvojnásobnou přesilovku, která trvala celé dvě minuty, odcházeli Lvi do kabin s hubeným vedením 1:0.

Nástup do druhé třetiny napovídal, že by se zápas mohl vyvíjet pro domácí dobře. Domácí rozebrali v přesilovce totálně hostující obránce a na konci kombinace na jeden dotek byl obránce Dominik Směřička. Lvi byli rázem znovu na koni. Zvýšit mohl vedení Ondřej Bartoš, ale na Čekala si nepřišel.

Pelhřimov od poloviny zápasu zabral a brzy se dočkal zaslouženého ovoce. Lepší bruslení a aktivní napadání přineslo své ovoce. A to dokonce v pelhřimovském oslabení, Břeclavi totiž přesilovky vůbec nešly. V úniku dva na jednoho ujeli Plachý s Teclem a domácí kapitán poprvé prostřelil Zelenku mezi betony.

Ještě do zvuku druhé sirény bylo srovnáno. To zmatků v domácí obraně využil Libor Bezděk. Břeclavané nedokázali ani na několik pokusů včas odklidit kotouč z brankoviště, tak ho nejproduktivnější hráč Spartaku bez problémů zametl do sítě.

Třetí třetina byla pro domácí hráče i fanoušky doslova utrpením. Sice se na jejím začátku znovu dostali do vedení, když Martin Dufek propálil Čekala od modré čáry. Pak ale Lvi nechali Pelhřimovu až příliš mnoho prostoru pro kombinace. První rána přišla v 54. minutě. O vyrovnání se v přesilovce postaral Martin Hadrava dorážkou z bezprostřední blízkosti. Jen o dvě minuty později pak šokoval všechny domácí příznivce Jan Hrbatý, který prostřelil brankáře Zelenku z druhé vlny.

Lvi poprvé v zápase prohrávali a na srovnání už neměli sílu. Byla to spíše křeč. Nakonec zvolili domácí hru bez brankáře. Zelenka ale nepobyl na střídačce ani půl minuty. Risku Lvů využil obránce Ondřej Posmyk k tomu, aby doslova přes celé kluziště poslal puk do prázdné břeclavské branky. Stanovil tak skóre na konečných 3:5 pro Pelhřimov.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Čekal jsem, že to bude těžké utkání. Pelhřimov má zkušené hráče, což už letos několikrát ukázali. Za to, co jsme předvedli ve třetí třetině, jsme si prohru zasloužili. Hráli jsme neskutečně naivně, dělali jsme zbytečné fauly, které Pelhřimov potrestal. Šel si pro to vítězství důrazně do posledních minut. Prokázalo se, že nám chybělo šest hráčů. Holt nejsme manšaft, který dokáže všechno vyhrávat. Spadli jsme tvrdě na zem a musíme jet s pokorou ve středu do Hodonína."

Martin Meloun (trenér Pelhřimova): „Dnes to bylo další vybojované vítězství, jsem rád, že jsme tu dnes vyhráli. Po třetím gólu domácích jsem měl o výsledek utkání trochu obavy, my to asi jinak hrát neumíme. Ale cítili jsme, že Břeclav dnes bude k poražení a hlavně jsme potřebovali po tom průšvihu, co jsme udělali doma s Chotěboří, nějaké body urvat, což se dneska povedlo." (zdroj: www.hokejpelhrimov.cz)

HC LVI Břeclav – Spartak Pelhřimov 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Beneš (Bartoš M., Novák), 26. Směřička (Zháňal, Popolanský), 45. Dufek (Bartoš M., Beneš) – 34. Tecl (Plachý), 39. Bezděk (Plachý, Tecl), 54. Hadrava Martin (Jelínek, Adam), 56. Hrbatý (Kubát, Hadrava Martin), 59. Posmyk (Bezděk)

Vyloučení: 5:7 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1