Nešťastně skončil pro prostějovské Jestřáby výlet na jih Moravy. Na ledě břeclavských Lvů utrpěli porážku 3:1 a pořádně si tak zkomplikovali šance na proklouznutí do předkola vyřazovací části. Naopak domácí hokejisté si upevnili pozici, o které ještě nedávno nemohli ani uvažovat.

Svěřence prostějovského trenéra Flašara hnala dopředu vidina jednobodové ztráty na svého hostitele. V úvodní dvacetiminutovce se
však diváci nedočkali přesného zásahu ani na jedné straně.

Chléb se lámal až v prostřední části, prakticky přesně v polovině zápasu. Ve 29. minutě poprvé prostřelil Tučka domácí Barák a hosté v tu chvíli na svého soupeře ztráceli v tabulce již čtyři body. Vaz zlomila Hanákům jediná minuta. V rozmezí několika desítek sekund se prosadila břeclavská dvojice Prachař – Mífek a hosté prohrávali již 3:0.

Jediný přesný zásah na soupeřově kluzišti si až po třičtvrtě hodiny hry na svoji hokejku zapsal Piluša po asistencích Janečky a Nováka. To už ale bylo příliš pozdě. Domácí hráči přes vytrvalý tlak hostů další korekci výsledku nepřipustili a radovali se z vítězství 3:1.

Prostějovští hokejisté po středečních zápasech dokonce spadli až na předposlední příčku tabulky druhé ligy, protože patnáctý Pelhřimov uspěl na ledě Velkého Meziříčí. Na posun do pater zaručující předkolo play-off však mají ještě pět zápasů.

HC Břeclav - HK Jestřábi Prostějov 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Barák (Pazdera), 36. Prachař (Nohel), 36. Mifek (Laga) - 46. Piluša (Janečka, Novák)

Vyloučení: 8:6 Využití: 1:1
Poměr střel: 40:45