Hned v úvodu zápasu se blýskl skvělým zákrokem novic v bráně Prostějova Roman Kousal. Pětadvacetiletý odchovanec třineckého hokeje přišel do Prostějova na hostování až z dalekého Mostu a ve 4. minutě vychytal břeclavského Baráka.

Jestřábi tím získali potřebný klid a za necelou minutu šli do vedení. Svoji první branku ve svém třetím zápase v dresu Jestřábů si připsal Daniel Brynecký, který je na Hané na hostování z prvoligového Šumperku.

Prostějov svého soupeře v první třetině pořádně sevřel a Břeclav stačila jen bránit, což se ji ve zbytku prvního dějství podařilo a do kabin se šlo jen za jednobrankového vedení na ledě jednoznačně aktivnějších domácích.

Přestávka hostům evidentně pomohla a do druhé třetiny nastoupili jako vyměnění. Hned v úvodu druhé části byl za hákování vyloučen domácí kapitán Roman Hlouch a početní výhodu Břeclavi mohl využít Lattner, který ale trefil tyč prostějovské branky.

Co se nepovedlo Lattnerovi, to dokonal vyrovnávací brankou ve 23. minutě dvaačtyřicetiletý veterán a hrající asistent Břeclavi Pavel Nohel, držitel extraligového titulu z roku 1994, který získal v dresu olomoucké Mory.

Přestože druhá třetina patřila Břeclavi, do vedení jít nedokázala a po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 1:1.

I závěrečná část hry přinesla rychlou branku. Svoji druhou trefou v zápase se blýskl forvard Jestřábů Brynecký, který dorazil do sítě koutouč vyražený brankářem Němcem. Odpověd Břeclavi však na sebe nechala čekat pouhých 30 vteřin.

Prostějovští zadáci vytvořili neskutečnou hrubku, kterou pohotově využil Josef Barák a břeclavští Lvi podruhé srovnali. A za dalších sedm minut bylo na hostující lavičce ještě veseleji, Nohel totiž zpoza brány parádně našel Lattnera a ten nedal Kousalovi šanci a poslal Břeclav poprvé v utkání do vedení.

Velkým zvratům v utkání ale zdaleka nebyl konec. V čase 51:35 se v závaru nejlépe zorientoval Jestřáb Jiří Piluša a vyrovnal. Následně šli jihomoravané do dvojnásobného oslabení a přesilovku 5 na 3 využil domácí Brynecký, který skvělý výkon v utkání podtrhnul hattrickem.

Břeclav se ale vzdát nehodlala a v přesilovce po vyloučení domácího Raka opět srovnala. Branku na 4:4 vstřelil v 56. minutě Lukáš Popela po asistenci Jiřího Zapletala. Ačkoli se oba týmy snažily rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby, další branka už nepadla a strhující utkání dospělo do prodloužení.

Hned v jeho 22. vteřině měl na hokejce rozhodující branku Piluša, který si položil brankáře Němce, ten ale vytáhl neuvěřitelný zákrok a lapačkou svůj tým v poslední chvíli zachránil.

Necelou minutu po něm trefil prostějovský obránce Kučírek dokonce břevno. Tato smůla se nakonec Prostějovu stala osudnou, protože po bezbrankovém prodloužení přišly samostatné nájezdy. V jejich 4. sérii rozhodl břeclavský Čikl a hosté si odvážejí z Hané dva body.

Ohlasy trenérů: (zdroj: hkjestrabi.cz)

Bohumil Prachař (trenér HC Břeclav): Jeli jsme pro bod, máme dva, nemůžeme být nespokojeni. Na to, že máme marodku, podali kluci dobrý výkon. Bylo to ale utkání rozdílných třetin, v té první jsme byli chvíli pod tlakem, ale přesto jsme měli tři gólové šance. Druhá třetina byla velice vyrovnaná, domácí byli o něco lepší na puku. My jsme ale dobře bránili střední pásmo a trestali chyby. Bohužel když jsme ve třetí třetině vedli, rozhodčí nás poslal do tří a domácí vyrovnali. Myslím, že remíza byla nakonec spravedlivá, no a prodloužení a nájezdy už jsou o náhodě a o štěstí. Dnes jsme ho měli my.

Jaroslav Beck (trenér HK Jestřábi Prostějov): Pro mě je dnešní utkání obrovským zklamáním, s bodem nemohu být v žádném případě spokojen. Po výkonech, které jsme předváděli v poslední době a jenž snesly jakési měřítko, je tohle jednoznačné zklamání.

HK Jestřábi Prostějov – HC Břeclav 4:5 s.n. (1:0, 0:1, 3:3; 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Brynecký (Kavulič), 41. Brynecký (Kavulič, Hlouch), 52. Piluša (Duba, Stejskal), 54. Brynecký (Duba) – 23. Nohel, 41. Barák (Klimovič), 49. Lattner (Nohel, Kurial), 56. Popela (Zapletal), rozhodující nájezd Čikl
Rozhodčí: Klapetek – Novotný, Šimčík
Vyloučení: 8:12 Využití: 1:1

Samostatné nájezdy: 1. série: Piluša nedává, Lattner nedává, 2. série: Rak nedává, Klimovič nedává, 3. série: Kavulič nedává, Skokan nedává, 4. série: Novosad nedává, Čikl dává.

Sestavy:

HK Jestřábi Prostějov: Kousal – Kučírek, Doseděl Kolibár, Paška, Sova, Spurný, Jedlička, – Hlouch, Kavulič, Žajgla, Brynecký, Stejskal, Duba. Novosad, Piluša, Rak, Berčák, Stráněl, Bašnár.
Trenér: Jaroslav Beck

HC Břeclav: Němec – Habrovec, Lattner, Procházka, Nedvěd, Popela, Zapletal, Strýček, Koš - Prachař, Čikl, Kurial, Pelán, Nohel, Skokan, Barák, Klimovič, Karný
Trenér: Bohumil Prachař