Výraznou část loňské sezony odehrály Lvice na špici tabulky, až v závěru soutěže je předstihly opavské hokejistky, a pro Břeclavanky tak zbyla konečná druhá příčka. O špici chtějí hrát i letos. „Systém soutěže zůstává stejný, ovšem změnili se částečně soupeři. Po dlouhých letech nepřihlásil soutěž Vsetín, jejich hráčky podle všeho pravděpodobně posílí Uničov a Opavu. A nově se do soutěže přihlásil Prostějov. Počet účastníků tak zůstává, v sezoně tedy odehrajeme minimálně 10 domácích a 10 venkovních utkání. Určitě chceme opět míchat kartami v boji o první místo. Vzhledem k pravděpodobnému posílení Opavy a Uničova to ovšem bude zase o něco těžší,“ uvedl pro klubový web vedoucí týmu Milan Zoubek.

V hráčském kádru došlo přes léto k několika změnám. „Skončila Prokešová, která se stala vystudovanou lékařkou a nyní dělá atestaci v rakouském Klagenfurtu. Vzhledem k dojíždění skončila také Gregorová a v kádru už nejsou také obě prostějovské hráčky Bartoňková a Pospíšilová, které již budou našimi soupeřkami. Ohledně příchodů máme ještě něco rozjednáno. Přijít by měla Kotounová, která začíná studovat v Brně a bude hokej kombinovat ještě s americkým fotbalem. Dále Koyšová, která v Břeclavi již před několika lety působila i se svým bratrem. A máme ještě rozjednané další případné posily,“ prozradil Zoubek.

Novinkou budou přípravné zápasy před začátkem ligové soutěže. „Jednáme s jedním rakouským klubem o sehrání dvou přátelských utkání před sezonou, na začátku září. Zatím jsme vždy šli do soutěže bez jediného zápasu. Také bychom chtěli, pokud to dovolí čas a naše možnosti, k domácím utkáním rozdávat alespoň nějaký jednoduchý program. A určitě si opět hráčky zkusí roli před objektivem fotoaparátu a připraví kalendář na rok 2021,“ doplnil další informace Milan Zoubek.