Obě mládežnické reprezentantky si mohly sáhnout na pohár podruhé za dva roky. Suverénky z Prahy porazily doma 3:2 gólem z poslední minuty a také v Berouně, kde mají ženský sešívaný tým domovský stadion, dokázaly otočit nepříznivě se vyvíjející utkání a nakonec zvítězily 4:3. O to sladší byla radost z obhajoby titulu.

„Celý tým odvedl skvělý výkon, v obou zápasech. Každá hráčka bojovala o to, aby si mohla zvednout pohár nad hlavu. A podařilo se," radovala se Sadílková, jenž v rozhodujícím zápase zaznamenala jednu asistenci.

V teniskách

To Sabina Duroňová finálové zápasy sledovala jen z tribuny, kvůli administrativní chybě se nemohla do bojů o titul zapojit. To jí ovšem chuť na oslavách nevzalo. „Měly jsme problémy s registracemi z důvodu hostování za Berounské lvice, které nám mělo skončit posledního ledna, ale bohužel se stala chyba, takže jsme byly některé hráčky Berouna až do dubna," vysvětlila, proč si na pohár sáhla v teniskách místo bruslí.

Dle vlastních slov byla obhajoba titulu mnohem těžší, ale důvěra vedení klubu i rodičů týmu hodně pomohla. To potvrdil i trenér. „Myslím si, že v náš prospěch rozhodlo to, že jsme při sobě drželi. My jsme vytvořili přímo rodinu. Věřili jsme, že znovu přišel náš čas," vyprávěl trenér Karviné Josef Štoudek.

„Oslavy byly obrovské, začali jsme už na zimním stadionu v Berouně, ovšem z ledu nás rychle vyhnaly, trenér Slávie nechtěl, abychom slavili přímo tam. Pokračovalo se tedy v kabině, v autobuse s fanoušky až na slavnou Stodolní ulici do Ostravy," popisuje obránkyně Duroňová.

A její kolegyně z útoku přidává další perličku. „Po zápase jsme my, hráčky, naskákaly do ledové řeky Berounky," směje se Sára Sadílková.

Tři soutěže za rok

Sezona pro ni nebyla jednoduchá. Tím spíš, že ji zbrzdilo zranění ramene. „Hrály jsme ženskou extraligu, ligu mistrů a k tomu jsme se ještě přihlásily do ligy mladšího dorostu, kde jsme hrály proti klukům. Bylo to opravdu náročné, ale fyzicky jsme na to byly dobře připravené," potvrdila sedmnáctiletá odchovankyně Břeclavi.

Jenže sezona Karviné nevycházela úplně podle představ. Ze začátku se dařilo, Karviná vyhrávala jak v ženské extralize, tak s týmy mladších dorostenců v první lize. Pak ovšem přišel neúspěch v Lize mistryň, turnaj se Karviné nepovedl.

„V jeden moment ale jako kdybychom všechny vykročily špatnou nohou. Čím dál víc jsme se trápily. Ale jak se začalo blížit finále, měli jsme jasně daný cíl obhájit titul a ukázat všem, že na Moravě také umíme hrát hokej," vypráví Duroňová.

Obhajoba republikového titulu je tou nejlepší vizitkou pro všechny hokejistky. A možná i pozvánkou do reprezentace. Alespoň pro Sadílkovou, která už má na svém kontě dva starty na mistrovství světa. „Na prvním finálovém zápase se byl podívat reprezentační trenér, takže si myslím, že se na soupisce reprezentace objeví některá jména z Karviné," uvažuje nahlas Sadílková.

Sabina Duroňová se reprezentace už dříve vzdala. „Pro mě je reprezentace uzavřená kapitola, tak jsem se sama rozhodla a jsem si důsledků plně vědoma," dodala.