„Nechci, aby to vyznělo, jako že teď jsem hrdina. Ale už v létě jsem říkal, že máme silnější tým než loni. Věřil jsem, že už ti kluci mají loňskou sezonu za sebou, a že ty zkušenosti nějak zúročí. Když bude všechno klapat, můžeme hrát vysoko. Je to ale jen prvních šest kol, za chvíli může být vše jinak. Nesmíme to přeceňovat," přiznává břeclavský kouč Michal Konečný.

Výkony Lvů mají stále vzestupnou tendenci. V žádném ze zápasů vyloženě nevyhořeli, jen jim občas chybělo štěstí. „V Jindřichově Hradci jsme hráli dobře a zlomilo se to až v závěru. V Kolíne to byl opravdu nešťastný zápas, ale kluci po něm dostali „zahulit" a pochopili, co se po nich vyžaduje. Pak už to bylo zápas od zápasu lepší," říká „Kony".

Jeho úkolem je teď před sobotním zápasem s Pelhřimovem srazit své svěřence z výšin zpátky na zem. Do reality.

Co se naopak trenérům líbí je fakt, že jejich svěřenci začali střílet branky. To byl v minulých sezonách hlavní kámen úrazu Lvů. Teď mají po Hodonínu druhý nejlepší útok. „Začali jsme hlavně využívat přesilovky, které jsme na tréninku cvičili. (momentální úspěšnost Lvů v přesilovkách je 25% – pozn.red.). Máme na to ideální typy hráčů, byla by škoda toho nevyužít. Prakticky každý náš bek dneska umí vypálit pořádně od modré. Vychází nám i secvičené situace z tréninků," pochvaluje si Konečný.

Když se k tomu přidá i téměř devadesátiprocentní úspěšnost při oslabeních, je to téměř ideální situace.

Kouč Lvů od začátku sezony sliboval, že bude hrát na čtyři lajny, aby všechny hráče udržel v tempu. To se mu ale podařilo jen ve dvou zápasech.

„Nikdo nemá své místo v lajně jisté a pořád se to točí. Někomu se daří, jinému ne. Navíc přichází zranění. Zrovna když se v prvním útoku chytli mladičcí Kuba Novák s Markem Pappem, tak nám Kubu zraní (po otřesu mozku bude mimo asi dva týdny – pozn.red.). Ale místo něj přijde do první pětky zase jiný hráč, který když bude hrabat, může se prosadit. Každý je nahraditelný. I hráč ze čtvrté lajny se u nás klidně do té první může dostat. Samozřejmě to funguje i opačně," připomíná břeclavský lodivod, že loňská vcelku úspěšná sezona je pasé a letos musí všichni začít zase od začátku.

Nejen trenéři doufají, že povedené zápasy přilákají na zimní stadion více lidí. „Mohli by přijít alespoň ze zvědavosti. Hraje dost místních, vyhráváme, i soupeři nás chválí, tak by se mohli lidé přijít přesvědčit na vlastní oči. Snad je nezklameme," dodal Konečný.