Sami sebe překvapili hokejisté Břeclavi v Orlové a dokázali, že na ni letos umí zahrát. Začátek ale opět nebyl ideální. Po čtyřech minutách už Břeclav prohrávala 2:0, do konce první třetiny však zásluhou Prachaře a Sedláčka vyrovnala. Když se Orlová ve 39. minutě dostala opět do vedení, určitě netušila, že to bylo v utkání naposledy.

Břeclav předvedla Severomoravanům ve třetí třetině lekci z produktivity, když utkání třemi brankami otočila a odváží si tak cennou výhru 5:3. Vyřazovací boje by jí tak už neměly uniknout.

Břeclav prostě začátky utkání neumí a dokázala to i v Orlové. Ve 3. minutě dostal puk na modré Štefanka a nedal Žurkovi šanci. Jen o 26 sekund později zvedli domácí hráči opět ruce, aby oslavili druhý kotouč v Žurkově brance.

Tentokrát se z rychlého útoku nemýlil Potočný – 2:0. V šesté minutě musel Žurek opět čarovat, když betonem vyrazil střelu Valchaře. Poté se probudila i Břeclav. Kontaktní branku Lvů vstřelil jejich nejproduktivnější hráč v minutě sedmé. Dora vysunul do úniku Prachaře, který zamířil přesně mezi Šafránkovy betony – 2:1.

Oba týmy si v dalším průběhu vyzkoušely početní výhody, branku však nedaly. V 17. minutě sám před brankou těsně minul domácí Škatula a ukázalo se, že pravidlo nedáš – dostaneš stále platí.

Hned z protiútoku se nejlépe v závaru zorientoval kapitán Břeclavi Sedláček a srovnal na 2:2. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

V dalším průběhu zápasu museli břeclavští hokejisté děkovat hlavně Žurkovi, který držel naděje na slušný výsledek.

Přesto i hostující Břeclav měla dvě velké šance ve 26. minutě, kdy se nejprve proti Čiklově střele dokázal přemístit Šafránek, a zanedlouho v samostatném úniku mířil jen do chráničů orlovského brankáře Pelán.

Ve 32. minutě zatáhl v obraně za záchrannou brzdu Prachař a sudí Smeták nařídil trestné střílení. K tomu se rozjel Potočný, ale Žurek jeho střelu na lapačku zneškodnil. Skóre se tak neměnilo. Stalo se tak až těsně před druhou sirénou, kdy si z rohu vybruslil před Žurka Dušek a vrátil Orlové vedení.

Poslední dějství ale patřilo Břeclavi, alespoň co se týče brankových zápisů.

Nejprve sice Žurkovi ve 42. minutě vypadl puk, ovšem Studený na něj naštěstí pro hosty nedosáhl. Poté Lvi přežili dvě oslabení a ve 48. minutě opět vyrovnali. Střelcem třetí branky byl v posledních zápasech hodně aktivní obránce Bokroš – 3:3.

V 52. minutě Břeclav poprvé vedla. Orlová pomalu střídala a prostoru navíc využil Čikl, který se se zakončením nepáral. Jeho dělovka skončila až za Šafránkem – 3:4.

V 53. minutě se o vyrovnání marně pokoušel domácí Stránský, ale Žurek ve spolupráci s Pelánem dostali puk na poslední chvíli ven z branky. Orlová musela na konci zariskovat a otevřela hru.

Místo tlaku a vyrovnání však inkasovala. Podruhé v zápase ujel Pelán a v pádu trefil skulinku mezi betony domácího gólmana.

Domácí se ještě pokoušeli o power play, k ničemu už to ale nevedlo. Břeclav si tak odváží z předměstí Ostravy plný bodový zisk.

HC Orlová - HC Břeclav 3:5 (2:2, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Štefanka (Grygar, Kraft), 4. Potočný (Valchař, Stránský), 39. Dušek (Valchař, Potočný) – 7. Prachař (Dora), 17. Sedláček (Mráz), 48. Bokroš (Novosad, Prachař), 52. Čikl (Zapletal), 58. Pelán (Sedláček)
Vyloučení: 4:7
Diváci: 350
Orlová: Šafránek – Prokop, Urbánek, Štefanka, Samiec, Vydra, Golab, Hegegy, Sznapka – Dušek, Kraft, Grygar – Potočný, Valchař, Stránský – Studený, Najdek, Rozum – Kotásek, Škatula, Galgonek.
HC Břeclav: Žurek – Dora, Bokroš, Gajda, Habrovec, Strýček, Zapletal – Sedláček ©, Mráz, Pelán – Prachař, Karný, Novosad – Klimovič, Hlouch, Čikl