Přestože neměli břeclavští hokejisté v domácí třízápasové sérii za soupeře žádného outsidera, asi přece jen doufali v lepší výsledek než v zisk jednoho bodu. Ten se jim podařilo vytěžit ve středečním duelu s Novým Jičnem po porážce 2:3 v prodloužení. Mezera mezi desátou Břeclaví a osmou příčkou zaručující play off se zvětšila na tři body.

Lvi se museli rychle oklepat z pátečního pětigólové nálože od Kopřivnice. To se jim povedlo jen částečně. „Po tom minulém výprasku jsme hráli o něco lépe, ale narazili jsme na zkušenějšího soupeře, který byl rozjetý, minule porazil Vsetín a byl nakoplý," narážel trenér Břeclavanů na fakt, že Nový Jičín vyhrál už počtvrté za sebou.

O dvou bodech pro Severomoravany nakonec rozhodlo až nahození ze druhé minuty prodloužení. Novojičínský stroj se v Břeclavi rozjížděl pomalu. „My jsme hráli lépe v první polovině zápasu, pak nám pomalu začal docházet dech," přiznal Konečný.

Nelíbilo se mu hlavně počínání jeho svěřenců v prostřední části. „Chceme vstoupit do druhé třetiny aktivně, ale my hrajeme staticky, nebruslíme, díváme se jeden na druhého. To nechápu," kroutil hlavou Konečný.

Nový Jičín nakonec vyslal na břeclavskou branku rovných čtyřicet střel. „Jen díky gólmanovi Šurému jsme nakonec udrželi remízu," poznamenal kouč.

I jeho svěřenci ale byli aktivní. Jenže ze třiceti pokusů vytěžili jen dvě přesné trefy. „I když jsme v závěru, kdy jsme hráli přesilovku, měli možnost zápas potřetí zvrátit na naši stranu. Jenže nám to tam nepadá. Prostě jsme dřeli, ale na víc už to nestačilo. Nakonec ale musíme být v naší situaci rádi za bod," podotkl Konečný, jehož tým čeká v sobotu cesta na led Bobrů.

Na ni by měla vyrazit o něco početnější ekipa břeclavských hokejistů. „V příštím utkání ve Valašském Meziříčí už snad budeme mít k dispozici obránce Hamana a pokud to vyjde, tak i jednoho zkušenějšího útočníka," slibuje kouč a sportovní manažer v jedné osobě posílení svého mančaftu devět kol před koncem základní části druhé ligy.

HC LVI Břeclav – HC Nový Jičín 2:3 pr. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Směřička (Zháňal, Tobola), 16. Školoud (Uhlík, Běhal) – 3. Novotný (Ižacký, Lehečka), 45. Gebauer (Škumát, Kužílek), 62. Hruška (Zdeněk). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Rozhodčí: Czubaj – Novotný, Axman. Diváci: 146. Poměr střel: 30:40.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Vlček, Běhal, Zítka, Fejt – Ivan ©, Červenka M. (A), Vachutka, Tobola, Nováček, Školoud, Uhlík, Průdek, Zháňal (A), Smetana

HK Nový Jičín: Chvostek (Kozák) – Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Vašut ©, Haloda, Cabák, Zahradníček – Gebauer, Škumát (A), Kabeláč, Mikšan, Lehečka (A), Zdeněk, Hlaváč, Málek, Kratochvíl, Ižacký, Novotný

Další zápasy 35. kola: Kopřivnice – Val. Mez. 7:2, Karviná – Hodonín 6:1, Poruba – Opava 3:4 pr., Frýdek – Mor. Budějovice 7:3, Technika – Vsetín 2:4.