Mohlo by se zdát, že v neděli čeká hokejové příznivce nezajímavý duel. Jak Břeclav, tak Žďár nad Sázavou si totiž zajistily druholigovou příslušnost. Oba týmy ale ještě mohou proklouznout do předkola vyřazovacích bojů.

Břeclavské Lvi čeká nelehký úkol, a to i vzhledem k náročnému cestování do haly soupeře. V autobuse si prožijí téměř stodvacetikilometrové martyrium.
V neděli se ale budou moci opět Břeclavští opřít do soupeře v nesilnější možné sestavě, kterou podpoří i fanoušci, kteří se chystají na výjezd na Vysočinu.

Oba soupeře bude také zajímat souběžně hraný souboj Prostějova s Pelhřimovem, který hodně napoví o dalších šancích zmíněných klubů na předkolo play off.

Základní část se Žďáru na nováčka relativně povedla, ale v nadstavbě už se klubu tolik nedařilo. Tamní hokejový klub má také velké výkyvy ve formě, dobré zápasy střídá s horšími.

Doma se Žďáru daří porážet i soupeře z horních pater tabulky, naposledy to odnesla Orlová. V utkáních venku však Ždárští nepřipomínají srdnaté bojovníky. Z těchto střetnutí si Žďár už více než dva měsíce nepřivezl ani bod, navíc dostává pořádné příděly.

V prvním vzájemném měření sil Břeclav porazila Žďár vysoko 10:4. Druhé utkání se odehrálo na Vysočině, když Břeclav podlehla 2:4. Další duel ovládli Břeclavští v poměru 5:1. Dařilo se jim v posledním měeření sil, kdy trumfovali pohodlně 7:0.

Posledních pět utkání soupeře:

Žďár nad Sázavou – Nový Jičín 3:2
Uničov - Žďár nad Sázavou 5:1
Hodonín - Žďár nad Sázavou 9:1
Žďár nad Sázavou – Orlová 6:5
Valašské Meziříčí - Žďár nad Sázavou 10:4

Mezi třemi tyčemi „Plamenů“ se vystřídalo již patero hráčů v maskách, na úkor domácích odchovanců Kochánka s Blažíčkem v týmu nastupovali spíše přespolní gólmani. Na postu jedničky se usadil Vratislav Vajner z Dukly Jihlava (5,0 gólu na zápas), záda mu nyní kryje žďárský odchovanec Novák. Vysoký průměr obdržených branek ale není jen dílem brankářů, Žďár má také nejděravější obranu v celé lize, soupeři jí průměrně vstřelí více jak čtyři a půl branky za zápas, a s tím se jen těžko vyhrává. Opěrnými pilíři obrany jsou Martin Souček (2+8) a Martin Pleva (5+7). Největším nebezpečím pro soupeřovi gólmany je však duo útočníků Jiří Plachý (27+15) – Martin Sobotka (13+21), třetím nejproduktivnějším je s velkým odstupem Jakub Vránek (6+13).

Trenéru Benákovi bude chybět nemocný hrající asistent M. Sobotka, zraněný gólman Blažíček, obránci Suk a Soldán a útočník Kožár. Vzhledem k tomu, že má Žďár dost široký kádr, který před koncem přestupního období ještě posílil, nebudou mu dělat vynucené absence problém. Družina vedená Pavlem Stloukalem bude s největší pravděpodobností kompletní. Do první pětky se po jednozápasové odmlce vrátí Hrůza a k dispozici by měl být i bek Popela, jenž může za Třebíč nastoupit již v sobotu.

Utkání 42. kola druhé ligy mezi SKLH Žďár nad Sázavou a HC Břeclav začíná v neděli 22.února od 18.00 na zimním stadionu Na Bouchalkách ve Žďáru nad Sázavou.

Předpokládané sestavy:

SKLH Žďár nad Sázavou: Vajner (Novák) - Moščic, Němec, Poskočil, Souček, Fibikar, Pleva, Sobotka R. - Plachý, Muhlfait, Vránek - Kaut T., Dítě J., Křišťan - Kaut J., Bukáček, Štěpánek - Man

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Strýček, Popela, Novák, Laga, Macháček, Strapko, Koš – Hrůza, Barák, Čikl - Karný, Prachař, Nohe, - Mífek, Vaněček, Balát – Kuriál, Kroupa, Lechner

Další zápasy 42. kola:

Šumperk - Nový Jičín (neděle)
Opava - Uničov (neděle)
Technika Brno - Hodonín (neděle)
Šternberk - Orlová (neděle)
Přerov - Valašské Meziříčí (neděle)
Prostějov - Pelhřimov (neděle)
Velké Meziříčí - Vsetín (neděle)