Téměř pět měsíců čekali příznivci HC Břeclav na zápas svých oblíbenců. Jako první se výrazně omlazenému týmu Břeclavi postaví rival, kterého loni nedokázali Lvi porazit. Šanci mají ve středu odpoledne v 18:30 hod.

Tým vysokoškoláků přes léto změnil své působiště, angažoval nového trenéra a podle jmen se dá říct, že i posílil. V jeho dresu bude navíc působit i čtveřice hráčů, kteří loni oblékali modro-žlutý dres.

Zkušená Technika

Opět tedy půjde o napínavé miniderby. Karel Nekvasil, Jan Habrovec, Zdeněk Mráz a Pavel Strýček. Ne, to není výčet břeclavských hráčů. Tito čtyři hokejisté v létě změnili působiště a z Břeclavi se stěhují do Rosic u Brna, kde našel původně brněnský tým po ročním azylu v Blansku své útočiště.

Nový trenér Techniky Roman Kaňkovský má nyní k dispozici velmi zkušený tým, ve kterém nechybí matadoři jako Barus nebo Bělohlávek, které by měli doplňovat mladí dravci (brankář Novák, útočník Rajnoha nebo obránce Šindelář).

Modrožlutý dres se Lvem na prsou si po roce oblékne Štěpán Hrůza, jež loni dělal potíže břeclavské obraně právě v dresu Techniky.

Břeclavskou kabinu také důvěrně znají Jiří Novák a Jakub Barák, kteří zde působili v nedávné minulosti. Po téměř dvouleté pauze si vyzkouší břeclavský dres i Radek Václavovič.

V břeclavském dresu se objeví kromě starých známých z loňska (Sedláček, Dora, Zapletal, Nedvěd, Čikl, Klimovič, Grmela, Kuriál, Gabriška) také několik mladíků, kteří jsou v Břeclavi na zkoušku (Adam Rašner z Jihlavy, Ondřej Fiedler z Hradce Králové, hrající naposled druhou ligu za Trutnov nebo Martin Všetečka, hrající naposled za jihočeský Písek).

V pondělí se na tréninku navíc hlásili další noví hráči, takže zápasovou sestavu je velmi těžké odhadnout. Šanci by během přípravných utkání měli dostat také všichni místní hráči, kteří se chtějí poprat o místo v A-týmu.

Co je ale jisté, je fakt, že trenérská dvojice Nohel-Konečný bude i letos spoléhat na brankářskou dvojici Jaroslav Chvátal – Petr Žurek. V přípravě určitě dostane šanci ukázat se i třetí gólman, osmnáctiletý Filip Hübner.