Jednu z proher Orlům ale uštědřila právě Břeclav, která vyhrála 3:0. Dokáží Lvi obrat Orlovou o body i tentokrát? Orlová letos od počátku sezóny deklaruje boj o nejvyšší příčky a vedení klubu musí být prozatím s výsledky spokojeno, jelikož Orlová ztrácí na první Valašské Meziříčí jen jeden bod a navíc má odložený zápas se Vsetínem z minulého kola k dobru.

V týmu Severomoravanů to funguje, jak má, orlovští hokejisté mají třetí nejproduktivnější útok, který střílí v průměru čtyři a půl branky na zápas.
A obrana je na tom ještě lépe, ta je v lize druhá nejpevnější s bilancí dvou a tří čtvrtin obdržené branky na zápas.

V posledních čtyřech utkáních se výtečně fungující stroj začal zadrhávat, Orlová třikrát po základní hrací době remizovala, z toho dvakrát prohrála v prodloužení nebo na nájezdy. Týdenní herní pauza tak může Orlové jak prospět, tak ještě více uškodit.

Úspěšný tým Orlové z loňska se v podstatě příliš nezměnil. Již tradičně mají Orlovští oporu v brance, po dlouhých tahanicích s Havířovem nakonec podepsali strůjce loňského úspěchu Dušana Šafránka.

V obraně také nemají neznámá jména, z Havířova přes Šumperk zamířil do Orlové Hegegy, z Poruby přibyl Ovšák a v kádru zůstal i matador Mintěl.
Celkově je obrana Orlové druhá nejlepší, co se týče počtu obdržených branek.

Ale i v útoku je velmi silná, v sestavě Orlové můžeme rozpoznat stará známá jména, která okupovala nejvyšší příčky loňských druholigových statistik. Jde hlavně o Potočného, Duška nebo Studeného.

Ze Šumperka navíc přibyl útočník Rozum. Trenér Orlové Česlík nemůže do utkání s Břeclaví počítat do obrany s marody Urbánkem a Sznapkem, v útoku bude kvůli nemoci a zranění chybět Studený a Škatula.

Naproti tomu je Břeclav v plné síle, chybět bude možná jen Mráz, jenž kvůli tříslu nedohrál utkání s Technikou.

Utkání HC Orlová – HC Břeclav začíná v sobotu 21.listopadu, od 17:00 na zimním stadionu v Orlové. Rozhodčí delegovaní na toto druholigové utkání jsou pánové T.Kusý, M.Tuizal a M.Řezáč.