Už chyběla jen formalita. Vytečkovaný prostor nad jménem Jaroslav Becka ale nakonec zůstal prázdný. Na poslední chvíli si prostějovský patriot své angažmá na jihu Moravy rozmyslel. Jen pár hodin před oficiální tiskovou konferencí, na které měl být představen.

„Nakonec to nevyšlo. On nám řekl, že jeho vazby na Prostějov jsou prostě moc silné. Prý jej přemluvili. A navíc tam má rozdělanou práci s mládeží,“ tlumočil důvody Beckova „nepříchodu“ místopředseda hokejového klubu Zdeněk Petr.

Zajímavé. Ještě před týdnem přitom Beck Deníku potvrdil, že má do Břeclavi skutečně namířeno. Na veřejnost s tím ale nechtěl, dokud nebude vše oficiálně potvrzeno černé na bílém. Hovořil o tom, že by ve svém rodném městě, kde strávil podstatnou část své hráčské i trenérské kariéry, nerad někoho naštval. Beck měl totiž smlouvu platnou do konce dubna. Právý důvod změny Beckova stanoviska se zjistit nepodařilo, jeho telefon zůstal němý.

Pár dní před začátkem suché přípravy museli na zimním stadionu vyhlásit poplach. HC Břeclav totiž nejenže nemělo trenéra. Chyběli také hráči. Některé posily totiž měly přijít právě za Beckem. A teď z nich sešlo. Problém číslo jedna už funkcionáři klubu zažehnali. Podle očekávání byli jako záchranáři povoláni Nohel s Konečným.

Trenéři, kteří znají poměry v břeclavském hokeji jako snad nikdo jiný. „Rozhodli jsme se pro ně dva. Myslím, že mužstvu mají co dát, věci se mohou hýbat pouze pozitivním směrem,“ věří Zdeněk Petr.

Podle webových stránek klubu by měl být Nohel hlavním koučem a Konečný jeho asistentem. Tedy opačně, než to bylo v poslední společné sezoně na lavičce břeclavského áčka. Při postupu z krajského přeboru byl hlavním koučem Konečný. Tentokrát by však měli mít kompetence rozděleny více méně spravedlivě. Povedou totiž ne jeden, ale rovnou dva dospělé týmy.

Podle Petra je právě znalost prostředí jeden z faktorů, který usnadnil rozhodování. „Oba mají velmi vřelý vztah k Břeclavi. Jsou to zkušení bývalí hokejisté a trenéři, kteří mají celou řadu kontaktů. To nejen na posily hráčské, ale také na trenéry, kteří by jim s vedením pomohou. Měli by také dát více šancí mladým hráčům,“ upozornil Petr. To by znamenalo, že by se mohlo také něco uspořit. Mladí hokejisté určitě nebudou odměňování tak velkoryse jako jejich zkušenější kolegové.

Kvůli nečekaným změnám se také posunuje začátek suché přípravy břeclavských hokejistů. Odložena je o jeden týden, na 10. května. Od bývalých hráčů Komety se dá teoreticky očekávat, že by spolupráce s extraligovým mužstvem mohla být větší, než se avizovalo na začátku minulé sezony. Tehdy to sliboval nový trenér Svatopluk Číhal.

Kvůli mizernému začátku však nestihl realizovat prakticky nic.
Fanoušci břeclavského hokeje se modlí, aby mělo vedení jejich klubu tentokrát trochu šťastnější ruku, než v minulých dvou sezonách. Po Otoupalíkovi i Číhalovi museli spíše věci napravovavat, než na nich stavět.