Utkání Bobrů z Valašského Meziříčí a Břeclavi měla vždy stejného favorita, bez ohledu na to, jestli se hrálo na jihu Moravy nebo na Valašsku. Letos to ale není tak jisté. Desátá Břeclav ale letos doma umí zahrát na jakéhokoliv soupeře a není tedy vůbec jasné, jak si loňský vítěz druhé ligy na břeclavském ledě povede. Sám totiž v tabulce zaujímá šesté místo.

Ofenzivně laděný tým Valašského Meziříčí přijede v sobotu na led břeclavské AlcaPlast arény. Vzhledem k tomu, že síla Bobrů je především v útoku, který kompenzuje slabší obranu, dá se očekávat, že břeclavští trenéři Nohel s Konečným svému týmu opět naordinují opatrnější taktiku s rychlými brejky, kterou zvládají lépe než tvořivý kombinační hokej.

Hokejisty Břeclavi musí trápit především nepříznivý fakt, že s Valašským Meziříčím za poslední tři roky nedokázali ještě ani jednou bodovat, což by jistě rádi o víkendu změnili. Když se podíváme na vzájemná utkání z minulého ročníku, napočítáme hned pět proher. Doma podlehli Lvi Bobrům 2:3 a 4:7, venku inkasovali ještě vyšší prohry 3:7, 2:6 a 4:10. Valašské Meziříčí bylo také konečnou stanicí břeclavských Lvů v loňském play-off.

Moc radosti břeclavskému týmu nepřidá ani fakt, že Bobři v posledních třech zápasech neprohráli, navíc si od nich pátá Opava naposledy odvezla vysokou prohru 0:7.

Trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák musel letos zacelit v sestavě hned osm prázdných míst. Útočné duo Šebesta-Sochorek ukončilo kariéru, nejproduktivnější hráč Bobrů loňské sezóny Petr Dvořák se přesunul do Polska, stejně jako obránce Ovšák. A Valašsko opustila i další známá jména. Lhotský s Krislem zamířili do Havířova, Brunec do Šumperka a Vnenk do Orlové.

Do sestavy nyní přibyl mladý Slovák Balga (5+6) z Trenčína nebo navrátilec z Frýdku-Místku Ondřej Martiník (5+7). Zcela novou posilou je i Robin Bacul, zkušený jednatřicetiletý útočník, který má zkušenosti z více než dvouset extraligových utkání. Robin Bacul naposledy působil v polské extralize, nyní si v jednom týmu zahraje se svým bratrem.

Také do branky Bobrům k tradiční dvojice Krumpoch-Mocek přibyla nová akvizice v podobě Václava Vlachýnského ze Zlína, který odchytal kvůli zranění Krumpocha většinu letošních utkání s průměrem 3,35 inkasovaných branek na zápas. Lídrem kanadského bodování Bobrů je momentálně Jan Matějný s 29 body, pět bodů před Lukášem Baculem. Nejproduktivnějším zadákem je Přemysl Vašut s desíti kanadskými body.

Jen pro srovnání, nejproduktivnější hráč Břeclavi – útočník Erik Novák – má na svém kontě šestnáct bodů a druhý Štěpán Hrůza nasbíral kanadských bodů čtrnáct. Brankář Chvátal má průměr kolem tří branek na zápas a úspěšnost zásahů se blíží 92 procentům.

Trenéři Břeclavi nebyli s výkonem některých především zkušenějších hráčů v minulém utkání v Uherském Hradišti spokojeni, proto došlo opět k výraznému proházení útoků. Do první formace se posunul Lukáš Bolfík a Radek Zháňal, který nahradí Klimoviče, jenž má o víkendu studijní povinnosti. Druhá lajna bude hrát ve složení Kuriál, Grmela a Fiedler a ve třetím útoku doplní slovenskou dvojici Erik Novák–Paško křídelník Roman Barták.

Utkání Břeclavi s hokejisty Valašského Meziříčí začíná v sobotu 20. listopadu od 17 hodin na břeclavském zimním stadionu.