Profesoři se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, ale maturantům se vždy podařilo srovnat krok a na začátku třetí části otočit skóre. Poslední slovo měli profesoři, kteří srovnali na 3:3. „S výsledkem jsme spokojeni. Odpovídá průběhu zápasu. Jen trochu škoda, že se profesoři spokojili s remízou a nemohli jsme zkusit loterii v podobě samostatných nájezdů,“ hodnotil zápas kapitán a trenér mužstva v jedné osobě David Nejezchleba.

Utkání, které pravidelně už čtvrtstoletí hrají učitelé břeclavského gymnázia proti maturantům na konci prvního pololetí školního roku, předchází ze strany maturantů měsíce příprav. K tréninkům se scházeli více než čtvrt roku každou neděli v nočních hodinách. „Investovali jsme do toho opravdu spoustu času. Začali jsme trénovat už v říjnu a měli celkem patnáct tréninků a jeden přípravný zápas,“ podotknul Nejezchleba, který se ujal pozice hrajícího trenéra a zaznamenal hattrick. Ani profesoři v přípravě nezahálejí. Na led se scházejí každý čtvrtek brzy ráno ještě před vyučováním.

VELKÝ POKROK

Na začátku to přitom ze strany maturantů vypadalo na blamáž. Někteří z nich se totiž v říjnu sotva udrželi na bruslích, o hokejových dovednostech nemluvě. „Každou neděli jsme se věnovali trénování. Kluci udělali opravdu neskutečný pokrok. Patří jim velký dík,“ podotkl Nejezchleba. Pozadu nezůstala ani děvčata z řad maturantů. Dvě odvážlivé oblékly dres a naskočily do hry, další si zase vyzkoušely roli roztleskávaček a do pauzy mezi třetinami si přichystaly vystoupení.

Součástí tradičního souboje je také množství doprovodných aktivit. „Je to tradice, která patří k našemu gymnáziu. Někteří lidé včetně mě se na ten zápas těšili už od prváku. Na všem se podílelo spoustu lidí. Jim patří velký dík a také ředitelce Evě Krutákové za pomoc s propagací,“ uzavřel Nejezchleba. Maturanti si každoročně vymýšlejí design svého dresu, natáčejí předzápasové video, letošní jubilejní ročník navíc okořenili speciálními kartičkami se jmény jednotlivých hráčů.