Hned ve čtyřiadvacáté vteřině zápasu uháněl na Willa kanadský útočník, kterého však zpacifikoval Musil – bohužel nedovoleně a bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil McFarland, jež ale nebyl úspěšný. Ve 48. vteřině se ale přeci jen Kanada do vedení dostala, přečíslení zakončoval Tyler Seguin. Strašidelný start zápasu měl pokračování, v čase 1:10 prostřelil Willa Boukeboom. Ihned poté byla domácím nabídnuta početní výhoda, čeští mladíci ji ovšem nesehráli vůbec dobře a Dominigue v kanadské brance neměl prakticky žádnou práci.

V 5. minutě byli ale gólu velmi blízko, už měli ruce nad hlavami, avšak hlavní sudí rozpažil. Soupeř na druhé straně také zahrozil, pohotový Will zastavil puk až na brankové čáře. Čeští mladíci se snažili snížit, nic jim ale nebyla platná ani přesilovka. A když se v 17. minutě ubránili i početní výhodě soupeře, do kabin se odcházelo za stavu 0:2.

V úvodu druhého dějství odjel za katr Strnad, ale tentokrát bombastický nástup do třetiny hosté nezopakovali. Naopak po oslabení vyslali domácí na soupeřovu svatyni několik nebezpečných projektilů. Co to bylo platné, když ani jedna šance nedošla k cíli a udeřil tým Javorových listů – 26. minuta a dle pravidla nedáš-dostaneš vsítil třetí branku Skinner. O tři minuty později přidali kanadští hráči čtvrtý zářez, když zpoza branky vybruslil a sám zakončil nikým nehlídaný Weal. Kanada začala na ledě dominovat a do konce druhé části vstřelila ještě dvě další branky.

Ve 33. minutě využil přesilovku McFarland, následující drtivou převahu pak zužitkoval ve 36. minutě Toffoli a znamenalo to hrozivé skóre 0:6 po 40 minutách hry.

Na přivítanou zasadili kanaďané sedmý úder, ve 42. minutě se v početní výhodě protáhl kolem pravého mantinelu Schwartz a své sólo také zakončil. Ve 44. minutě se z české strany osmělil ke střele Koudela, leč neúspěšně. Marnost českých barev potvrdila výhoda dvou hráčů v poli ve 45. minutě, kdy málem sami ještě inkasovali.

Několika pěknými zákroky se v poslední třetině předvedl Kašík, jež vystřídal Willa, a ve 49. minutě ho také zachránila branková konstrukce. Kanaďané si s domácími pohrávali a do konce zápasu zvýšili až na rozdíl devíti branek. Závěrečná siréna tak byla pro Čechy vysvobozením.