Poslední branka Kolína už padla při hře vabank bez brankáře. Břeclavští hokejisté zůstávají v tabulce nadále sedmí.

První branka zápasu padla do sítě hostujících Kozlů. Benešovu radost ale zkazilo hvízdnutí čárového sudího, signalizujícího předchozí ofsajd. V 7. minutě už se ale skóre měnilo doopravdy. Zumrovu střelu zápěstím ještě Zelenka vyrazil, ale jen před sebe, kde byl najíždějící Jankovský a tomu nedělalo problém zamést puk po ledě do odkryté branky.

Na vyrovnání se čekalo sedm minut. V rohu vybojoval puk Kuriál, vrátil ho na modrou Dujsíkovi a jeho střelu zády k brance tečoval za kolínského gólmana Radek Zháňal. Byla to jeho první trefa v této sezoně.

Výbornou šanci na gól do šatny dostal hostující Skokan, který byl v úniku faulovaný Dujsíkem. Nabídnutou šancí ale pohrdl, když ho Zelenka dokonale vybruslil a kolínský útočník trefil jen boční konstrukci branky.

Břeclavský gólman si vybral svou slabší chvilku ve 23. minutě. Nahození kolínského útočníka od modré bez problémů chytil, kotouč ale hned vrátil do hry, kde se ho rychleji než Koukal zmocnil kolínský Morkes a jemným lobem poslal Kozly do vedení.

O vyrovnání se poté mohli postarat Zábranský nebo Kurial, oba ujížděli sami proti jedinému obránci, ale první jmenovaný nestihl pořádně vystřelit a druhý nepropálil Moravce. Břeclavským se v zápase přesilové hry příliš nedařily. Přesto jednu využili. Po minutě ostřelování Moravce ze všech pozic se puk odrazil před Petra Jurču, který si kotouč stopnul bruslí a zamířil do prázdné branky.

Na začátku třetí třetiny šli domácí hokejisté dokonce do vedení. Ve 44. minutě skóroval podél Moravcových betonů Lukáš Bolfík a Lvi poprvé v utkání vedli. Bohužel i naposledy. Pak totiž přišly tři vyloučení domácích hráčů během dvou minut a Kolín nejprve využil dvojnásobnou početní výhodu, to se Malý trefil z voleje do šibenice břeclavské branky. Ve 49. minutě pak v klasické přesilovce natáhl od modré Hanzl a propálil vše, co před ním stálo.

Na tento direkt už Lvi nenašli odpověď. V křeči to zkoušeli ze všech pozic, Moravec ale zůstával pozorný. Domácí si na něj nepřišli ani poté, co v závěru po timeoutu vyzkoušeli hru bez brankáře, navíc umocněnou tím, že Jankovský seděl na trestné lavici. Bully sice Břeclav vyhrála, puk se ale dostal jen ke kapitánovi hostí Malému, který přes dvě třetiny trefil prázdnou břeclavskou branku.

Trenér břeclavských Lvů Michal Konečný.Michal Konečný (trenér HC LVI Břeclav): „Je to asi nejtěžší hodnocení zápasu, které jsem v Břeclavi dělal. Musím doufat, že tohle už je naše dno a horší to být nemůže. Nevím, co se od září pokazilo, teď to ale nefunguje. Nedokázali jsme si přihrát na dva metry, pramenilo to z nervozity, je na nás psychická deka. Hrajeme pod obrovským tlakem, který se stupňuje, když v zápase prohráváme. Nedaří se vůbec nic a vůbec nikomu. Kluci si nevěřili ani v momentě, kdy na začátku třetí třetiny otočili zápas a vedli 3:2. Místo toho, aby si utkání pohlídali a i za cenu nepěkného hokeje to umlátili a ubojovali, udělají několik zbytečných faulů a přesilovky Kolín okamžitě využije. Puk jim šel přesně z hokejky na hokejku a dávali krásné branky. Nemůžu jim vytknout, že by se nesnažili nebo nebojovali, ale v takovém svrabu, v jakém jsme, nám to tam nemůže padnout. Musíme se z toho vyhrabat, ještě nevím jak, ale vím, že lehké to rozhodně nebude."

HC LVI Břeclav – TJ SC Kolín 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Zháňal (Kurial, Dujsík), 30. Jurča (Bolfík, Novák), 44. Bolfík (Směřička, Jurča) – 7. Jankovský (Cerk, Skokan), 23. Morkes, 47. Malý (Hanzl, Kadlec), 49. Hanzl (Nedbal, Malý), 60. Malý

Vyloučení: 8:6 Využití: 2:2 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Škrobák – Goňa, Smilek

Diváci: 251

Poměr střel: 34:28 (6:12, 10:8, 18:8)

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora ©, Dufek, Směřička, Šaur, Fišera, Koukal, Dujsík, Novák – Bartoš M., Lechner, Popolanský – Beneš, Kuriál (A), Zábranský – Jurča (A), Bolfík, Bartoš O. – Papp, Zháňal

SC Kolínští Kozlové: Moravec – Nedbal, Hanzl, Barták, Pácal, Pýcha, Chaloupka – Malý ©, Kadlec (A), Cerk, Morkes, Šafránek, Skokan, Zumr, Jankovský, Ježek