Zápas začali Lvi již bez svého nejproduktivnějšího hráče Dominika Piskoře, kterého na křídle prvního útoku nahradil Kristian Kučera. Břeclavané se hned z úvodu museli bránit čtyřminutovému oslabení, které ovšem bez potíží ubránili. Jenže prakticky hned poté darovali špatným vyhozením puku snadný gól hostujícímu Slovákovi, jenž poprvé propálil Šurého. Břeclavský gólman ovšem doplatil na to, že Břeclav produkovala množství nepřesností a neustále byla pod tlakem. Z toho pramenil i druhý gól. Samiecovo nahození ve 12. minutě od modré tečoval do protipohybu brankáře Stránský. Hned vzápětí pak předvedl slušné sólo Kristian Kučera a vykoupal Kubáně. Hra Břeclavi se najednou viditelně zvedla, ovšem do kolen domácí srazila branka do šatny, kdy pálil po krásné souhře s Ivanem z první znovu Stránský.

Do druhé třetiny už nastoupil v břeclavské brance Pavel Jekel, ovšem vydržel odolávat tlaku Frýdku jen pět minut. Břeclav byla za svou pasivitu po zásluze potrestaná. Další tečovaná střela Gogolky prošla za záda Jekela až do sítě. Prostřední dějství pak nabídlo na obou stranách několik spálených tutovek. Diváky ovšem vytrhla z letargie jen Kučerova bomba, která orazítkovala spojnici frýdecké svatyně.

Poslední dějství už ale opět patřilo hostům, kteří prostřelili Jekela hned čtyřikrát a jistě mu tím zápas pořádně znechutili. Jako první se ale trefili domácí. Na 2:4 korigoval Tomáš Popolanský, který si vyměnil puk s Radkem Zháňalem, jehož střelu pak za Kubáně dorazil. Poté už se ale trefovali Frýdečtí, kteří řádně provětrávali obranu Lvů. Ivan se Slovákem využili přesilovky, Kolařík zase využil dost volna na hranici brankoviště. Minutu před koncem pak snížil po páté dorážce Kristian Kučera na 3:7, ovšem v poslední sekundě zápasu ještě stihli zakončit krásný ťukec hostující Mach s gólovým Podešvou.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „To je realita. Frýdek nás vyškolil v bruslení, hokejovosti a produktivitě. Všude jsme byli o krok později, nečetli jsme hru, nenahráli jsme si ani na tři metry. Prostě křeč. A když už jsme se dostali do zakončení, fatálně selžeme. To na tu soutěž nestačí. Tady už křik nepomůže. U nás s prosazovala jakš tak jen první lajna, v obraně si s námi ale dělal Frýdek, co chtěl. Gólmani si to dneska vyžrali, je mi jich líto, dostali hodně branek, a ještě víc jich přitom chytili. My, pokud jsme vyhrávali, tak jedině když famózně zachytali gólmani a vyloženě jsme to umlátili, o gól o dva. V momentálním rozpoložení ale ani na to nemáme. Ale taková porážka mě vlastně mrzí méně, než kdybychom prohráli o gól. Frýdek byl jasně lepší, nikam se nehnal, hrál v pohodě a hokejem se bavil."

Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku): „Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem na ledě. Vypracovali jsme si více ze hry, kdy jsme domácí přehrávali především v kombinacích. V důrazu před brankou jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Břeclavští i přesto, že mají mladý tým, kterému chybí zkušenosti, dokázali několikrát, a to zejména v závěru druhé třetiny, nebezpečně zahrozit. Jejich šance pochytal výborný brankář Kubáň."

HC LVI Břeclav – HC Frýdek-Místek 3:8 (1:3, 0:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 15. Kučera (Bolfík), 47. Popolanský (Zháňal, Dora), 59. Kučera (Dora) – 7. Slovák (Richter, Sluštík), 12. Stránský (Samiec, Ivan), 20. Stránský (Ivan, Samiec), 25. Gogolka (Podešva, Samiec), 48. Ivan (Samiec, Slovák), 50. Kolařík (Kopun), 55. Slovák (Sluštík O., Mach), 60. Podešva (Mach, Ivan)

Vyloučení: 5:6 Využití: 0:2

Rozhodčí: P.Obadal – M.Maťašovský, L.Wesley

Diváci: 170

Poměr střel: 36:32

Vývoj utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7, 3:7, 3:8

HC LVI Břeclav: Šurý (od 21. Jekel) – Dora (A), Šaur, Haman ©, Novák, Höss, Nekoranec – Kučera, Bolfík (A), Buhaj – Popolanský, Medřický, Zháňal – Bartoš, Průdek, Rejžek – Blaha

HC Frýdek-Místek: Kubáň – Samiec, Podešva, Čintala, Ovšák ©, Měkýš, Gajda, Krutil – Gogolka, Ivan (A), Stránský (A), Slovák, Kopun, Mach, J.Sluštík, O.Sluštík, Kolařík, Richter