Břeclavští mladíci se ovšem silného soupeře nezalekli a po smolném konci si ze zápasu odnášejí alespoň jeden bod za prohru po samostatných nájezdech.

V utkání, které začalo ve vysokém tempu, se první ujali vedení hosté, když zpoza brány vyjíždějící Hruboš, v přesilové hře našel volného Tomeška, a ten trefil skulinku pod Michalcovou rukou. Po vyrovnané třetině, čtyři sekundy před odchodem do kabin, se před brankou Uherského Hradiště opřel do puku kapitán Křivánek a bylo vyrovnáno.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a po necelých dvou minutách hradišťské obraně ujel Tichý a s jeho střelou Mareček v bráně nic nezmohl. Po tomto gólu břeclavský tým zahájil tlak na soupeřovu branku, ale střelecky se trápil. Z několika gólových šancí vytěžil pouze na jednu nastřelenou tyčku. Břeclavský nápor přerušil ve 32. minutě Nohál, který v přesilovce ujel po křídle a jeho střelu do břeclavské branky dorazil Brebis. Do konce druhé třetiny měli navrch hosté, ale žádnou branku již nepřidali.

V poslední dvacetiminutovce se jako první trefil za hosty Nohál v 45. minutě. Hosté si ovšem vedení neužili dlouho, po minutě hry po Koyšově přihrávce propáli Marečka Dobiáš. Břeclavským tato branka přidala na chuti a na důrazu. Když v 51. minutě skončila Waldova střela od modré čáry v brance Uherského Hradiště, musela po zbytek zápasu Břeclav odolávala tlaku soupeře ve dvouminutové přesilovce. Vyrovnání se ale Hradiště dočkalo až v poslední sekundě břeclavské přesilovky, když po situaci dvou na jednoho skóroval podruhé Brebis.

Po nerozhodném stavu následovaly ihned samostatné nájezdy. Ani jednomu ze tří břeclavských hráčů se nepovedlo dostat puk za Marečkova záda. A přestože břeclavský brankář Michalec první dva nájezdy chytil, stačilo, aby inkasoval od hradišťského kapitána Nohála a bonusový bod připadl hostům. Tato „prohra“ vynesla břeclavský tým na šesté místo z deseti.

ONDŘEJ DVOŘÁČEK