V břeclavském týmu je několik hráčů, kteří v minulosti hráli v Brně, a stejně tak je tomu i v týmu Brna. Hráči Techniky Lvům navíc mají co vracet, v září jim totiž podlehli doma vysoko 1:6.

Břeclavští hokejisté by určitě chtěli navázat na dobrý výkon v minulém utkání v Hodoníně. Už je také načase. Před vlastními diváky by měli ukázat, že nechtějí zůstat na poslední příčce tabulky.

Stejně tak i svěřenci trenéra Kundely mají na co navazovat. Brněnský tým v první polovině sezony předváděl výkony jako na houpačce, ale nyní by rád prodloužil svou sérii vítězství, která trvá už čtyři utkání.

Loni ještě partnerský klub Břeclavi, letos už přímý soupeř ve druhé lize, má ve svém týmu několik hráčů, kteří již měli s břeclavským hokejem co dočinění. Například Petr Látal, který začínal sezonu v Břeclavi, Michal Matouš, který Břeclavi loni vypomáhal v krajském přeboru nebo Jan Habrovec, který hrával za Colligo Břeclav. V kádru Techniky najdeme také břeclavského odchovance Michala Gabrišku. Z břeclavského týmu si za Techniku v minulosti zahráli oba naši gólmani, Tomáš Karný, Pavel Strýček nebo Marek Kundela.

Břeclavský tým se bude i ve středečním utkání muset obejít bez zraněného Nohela, k dispozici pravděpodobně nebude ani Jiří Mífek. Ztráty v útočných řadách počítá i brněnský tým, v Břeclavi by neměli nastoupit forvardi Liška s Mrázem.

Posledních pět utkání soupeře:

Nový Jičín – Technika Brno 4:0
Technika Brno – Velké Meziříčí 4:2
Technika Brno – Přerov 5:1
Vsetín – Technika Brno 1:8
Technika Brno – Prostějov 5:4 s.n.
Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Strýček, Laga, Konta, Šimeček, Koš, Novák, Popela - Pazdera, Hrůza, Čikl - Karný, Balát, Barák - Burian, Kroupa, Veselský - Kuriál, Otoupalík, Lechner

VSK Technika Brno: Nešťák (Adamec) - Habrovec, Zapletal, Kučírek, Babič, Kalafut, Úlehla - Látal, Sedláček, Jelínek - Šebek, Špok, Korotvička - Němec, Benýšek, Tobiáš