Valaši letos hrají hodně nepřesvědčivě, venku získali pouze dva body za výhru na nájezdy na ledě nováčka z Uherského Hradiště. V tabulce je Vsetín momentálně dvanáctý a nepředvádí takové výkony, které by náročnému diváku z Lapače stačily.

Po rozvázání spolupráce se Zlínem a odchodem pětice hráčů do Uherského Hradiště, se Vsetín zaměřil na vybudování mladého týmu složeného především z hráčů vzešlých z líhně vsetínské mládeže. Také proto se v sestavě objevují poměrně neznámá jména jako Hromada, Kapr, Pelc, Sýs, Žabčík nebo Kubo.

Najdeme tu nicméně i zkušené hráče, kteří musí dorovnat nepoměr zkušeností. Jde především o brankáře Plška, obránce Zavrtálka, Šafaříka a nejnovější posilu Radima Tesaříka. Ten přišel do Vsetína po ročník angažmá ve Slovanu Bratislava a v týmu si zahraje se svým bratrem Danielem. Vsetín má stejně jako Břeclav velmi mladý tým průměrem kolem 23 let.

Hra Vsetína je letos nevyzpytatelná. Doma dokázal porazit sílící Hodonín (3:1) a naposledy zaskočil i druhou Opavu (3:2). Venku je ovšem poloviční, ne–li čtvrtinový. Kromě zmiňovaných dvou bodů z Uherského Hradiště přijel z venkovních stadionů vždy s prázdnou. Navíc Břeclav to doma na Vsetín umí, ve druhé lize s ním v AlcaPlast aréně ještě neprohrála, když ve dvou utkáních vyhrála a jeden zápas dotáhla do vítězného konce až v prodloužení.

Kanadské bodování Vsetína vede se šesti body Daniel Vaněk před dalším Danielem Bryneckým (0+5).

To Břeclav má v čele bodování slovenského útočníka Erika Nováka (5+4) a Romana Bartáka (2+5). Brankářská jednička Jaroslav Chvátal má sice průměr okolo tří branek na utkání, zdobí jej však vysoká úspěšnost zásahů blížící se 92 procentům.

Prohrané utkání v Novém Jičíně donutilo břeclavské trenéry sáhnout opět do složení útoků i obranných dvojic. Pohromadě zůstal jen třetí útok, v prvním lajně se představí s Hrůzou a Sedláčkem Klimovič, nejvýraznější proměnou však prošel druhý útok, kde zůstal jen Fiedler. Ten si v sobotu zahraje s mladíky Bolfíkem a Süsserem. Až do čtvrté řady se přesunuli útočníci Čikl s Grmelou.

Utkání 11. kola druhé hokejové ligy mezi HC Břeclav a VHK Vsetín začíná v sobotu 16. října v 17 hodin na břeclavském zimním stadionu.