Pořádně se otřepat ze smolné porážky v Orlové musí břeclavští hokejisté. V cestě jim však stojí momentálně asi nejtěžší soupeř - Šumperk. Břeclavský tým ale už poněkolikáté dokázal, že je již schopný hrát vyrovnanou partii i s týmy z horních pater tabulky.

Formu má ale i soupeř. Přestože se šumperská „mašina na výhry“ před nedávnem dvakrát po sobě zadrhla, poslední tři zápasy opět ukázaly, že Draci hrát hokej umí.

Čtrnáct zápasů bez prohry. Touto skvělou sérií se může letos pyšnit šumperský klub. Z třináctého místa se po změně trenéra odpíchli a zbytkem soutěže procházejí suverénně a už šlapou vedoucí dvojici Valašské Meziříčí-Orlová na paty.

Jediným trnem v oku příznivců Draků je měsíc staré domácí zaváhání s Novým Jičínem a ještě podivnější prohra na ledě posledního Velkého Meziříčí. Svěřenci Jiřího Režnara se i přesto mohou pyšnit v lize nejpevnější obranou a gólmany, kteří propouští v průměru jen 2,27 branky na zápas.

Ani útok Draků nezůstává pozadu, je třetí nejproduktivnější ve východní skupině a vysokou efektivitou střelby se pyšní všechny tři útočné trojice.
První vzájemné utkání obou soupeřů na začátku listopadu dopadlo podle očekávání. Břeclav se tehdy topila na dně tabulky, naopak šumperská mašina se teprve začala rozjíždět a Břeclav jim v rozjezdu nebyla obtížnou překážkou. Tisíc potěšených diváků tehdy vidělo jasné vítězství raků 7:0.
Téměř dvacetimilionový rozpočet šumperského klubu tvoří z města v podhůří Jeseníků výjimku mezi zbytkem druholigových týmů.

V jejich sestavě tak najdeme jak mladé nadějné hráče, tak i zkušené veterány. V bráně si drží pozici jedničky a zároveň nejlepšího gólmana ligy Pavel Maláč (průměr 2,08 gólu na zápas), záda mu kryje neméně úspěšný mládežnický reprezentant z třinecké líhně Lukáš Daneček (2,39), který však za zády zkušenějšího kolegy odchytal zatím pouze necelých pět utkání.

V obraně zatím nad všechny vyčnívá třicetiletý Aleš Holík (7+10), zdatně mu sekundují také Jiří Osina (1+8) a Slovák Blanár (1+7).
Nejproduktivnějším hráčem Draků s průměrem jednoho bodu na zápas je valašský rodák Martin Ambruz (15+8), který má bohaté zkušenosti z české, slovenské, polské a běloruské ligy. V těsném závěsu za ním se drží Jakub Hulva (9+13) a Michal Vymazal (8+14).

Nejznámějším jménem v kádru Šumperka je brněnský odchovanec Roman Meluzín, který se nejvíce proslavil v devadesátých let v dresu Zlína, na jeho kontě jsou i zlata z mistrovství světa 1996 a 1999.

Trenérské duo Stloukal – Prachař nebude moci opět počítat jen s dlouhodobě zraněným bekem Kudělkou. Taktéž kompletní „přiletí“ i Draci.
Předehrávané mistrovské utkání 30. kola druhé ligy začíná ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Břeclavi.