„Plocha se nám vrátila z Boskovic po několika letech, co tam byla v pronájmu. V Boskovicích už ale o ni ztratili zájem, tak se nám vrátila. Využili jsme toho. Nevidíme důvod, proč neudělat z břeclavského zimního stadionu multifunkční sportovní halu, kde se dají hrát různé sporty," vysvětlil návrat stovek světle modrých umělých čtverců Pavel Švandelka, ředitel městské příspěvkové organizace Tereza Břeclav, která se o zimní stadion stará.

Zvýší se tak i využití zimního stadionu, který bez plochy sloužil jen k letní přípravě břeclavských hokejistů všech kategorií.

„Odpoledne využívají plochu hokejisté a večery jsou vyhrazené soukromníkům, kteří si ji začínají pronajímat pro různé míčové sporty," potvrdil Švandelka, který řídí zimní stadion od ledna roku 2011.

V Břeclavi samozřejmě uvažují i o veřejných brusleních, obdobných, jako tomu bylo, když na zimním stadionu byl led. Rozhodujícím faktorem ale bude zájem. „Samozřejmě to o víkendu párkrát zkusíme, jestli budou mít lidé z Břeclavi zájem. Ale když je hezky, myslím, že lidé dají přednost ježdění venku," myslí si ředitel Terezy.

Plocha bude v provozu už od 24. května, ještě ten den večer si ji vyzkouší první inline hokejisté z řad bruslících nadšenců. Na zimním stadionu zůstane podle zájmu veřejnosti minimálně do konce června. Na konci července už se totiž se zase začne vyrábět ledová plocha.