Břeclavské publikum zpražil už ve 4. minutě Hudcovský, když prostřelil staronovou tvář v brance domácích – Jaroslava Chvátala. Na vyrovnání se ovšem nečekalo dlouho, v čase 4:32 stál na konci kombinace Štěpán Hrůza.

Vyrovnaná hra pokračovala až do 12. minuty, to ujížděl v přečíslení Veselský s Barákem, prvně jmenovaného však Heřmanovský fauloval a nabídl tak břeclavským početní výhodu. V ní zajistil Břeclavi vedení Nohel, když jeho střela projela Betincovi mezi betony.

V závěru třetiny hosté ještě zahrozili, nejdříve dostal Bula přesný pas přes střední pásmo a sám uháněl na Chvátala, ten jeho pokus ale zneškodnil.

Meziříčí se snažilo ještě obléhat jeho branku, avšak domácí svůj náskok ubránili.

Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením hostujícího Bukáčka, jeho trest ale Břeclav nedokázala využít a na Betincovu svatyni vyslala jen dva nebezpečné projektily z hole Šimečka a Rašky. Ve 32. minutě už se týmu z Vysočiny podařilo vyrovnat, za Chvátalova záda projela střela Nekvasila.

Od 15. minuty se dostalo Velké Meziříčí znovu do vedení, když při přesilovce projel břeclavským obraným pásmem Bula a sám akci i zakončil.

Ani tentokrát však jednobrankový náskok neudrželi dlouho, v čase 16:40 šťastně srovnával Kárný, když se snažil zadovkou najít Nohela ale už samotná přihrávka skončila za Betincovými zády.

Necelé tři minuty trvalo hostům než se dostali opět do vedení, Stráňovský přihrál na modrou Kuntsmüllerovi a jeho střelu si za svá záda usměrnil sám Chvátal. Břeclav však v čase 49:27 znovu vyrovnala, pavučinu v levém horním rohu branky vymetl Kroupa, který tak oslavil svůj premiérový gól v modrožlutém dre­su.

V čase 49:44 se znovu rozsvítilo světlo za zády Betince, když puk vyrazil pouze na hokejku Kárnému a ten bez potíží zakončil – 5:4. Důraznost hráčů Velkého Meziříčí slavila úspěch v 15. minutě, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Sobotka a poslal zápas do prodloužení.

V něm se střídaly šance na obou stranách, i tak se ale utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Z týmu Velkého Meziříčí neproměnil nájezd ani jeden z trojice Nekvasil, Konta, Bula.

Naopak Pazdera byl hned v první sérii úspěšný se svojí střelou mezi betony a Břeclav tak konečně okusila pocit vítězství na domácí půdě.

ŠÁRKA LIBENSKÁ