Hosté položili základ své výhry v první třetině, kdy se dokázali prosadit dvakrát
v rozmezí necelé minuty. Svěřencům Michala Konečného se sice povedlo na začátku třetí třetiny srovnat stav zápasu, poslední slovo ovšem měli Bobři. V 51. minutě rozhodl
o výhře valašského celku Medek a výhru pečetil gólem do prázdné brány Varga. „Zápas rozhodla první třetina. Kluci si asi mysleli, že to po dvou dobrých zápasech půjde samo," hodnotil trenér břeclavských Lvů Michal Konečný.

Lvům se nezdařilo zachytit úvod zápasu. V 9. minutě se dostal do samostatného úniku Antonín Sprušil, který s trochou štěstí procedil puk za Michala Šurého v bráně Břeclavi. O sedmačtyřicet vteřin později vytahovala břeclavská jednička kotouč ze sítě podruhé. Díky důrazu před bránou navýšil vedení hostujícího celku Michal Tomiga. Lvi dostali možnost vrátit se soupeři na kontakt ve dvou přesilových hrách. Ačkoliv bylo před brankářem Valašského Meziříčí Čápem rušno, vyloženou šanci si Konečného svěřenci nevypracovali.

Ve druhém dějství se povedlo domácím zdramatizovat utkání. Po chybě Čápa se ke kotouči dostal Lukáš Nováček, který pohotově objel bránu a ve 29. minutě zakončil puk do odkryté svatyně. Lvi nadále stupňovali svůj tlak, na brankáře Valašského Meziříčí však podruhé dlouho nedokázali vyzrát.

A to ani v téměř minutu a čtvrt trvající přesilovce pět na tři. „Máme početní výhodu o dvou hráčích
a ani neohrozíme bránu. Tam musí být střelba," hořekoval Konečný.

Na začátku třetí periody se fanoušci Břeclavi dočkali vyrovnaní. Medřický našel ve 41. minutě na levém kruhu volného Martina Červenku, jenž rychlou střelou zaskočil Čápa a srovnal stav zápasu. „Dostali jsme se sice do utkání, ale stejně to byla po té první třetině křeč," sdělil Konečný.

Za nerozhodného stavu se
k šancím hráči obou mužstev dostávali až od poloviny třetiny. Dvakrát Šurý podržel své mužstvo, hrdina okamžiku však posléze propustil trochu lacinou branku, která se později ukázala být osudnou. Na konci 51. minuty vypálil Robin Medek z levého kruhu a puk propadl Šurému pod lapačkou.

Domácí se poté pokoušeli
o závěrečný tlak, do šancí se ovšem dostávali jen sporadicky a nakonec sami kapitulovali. Při power play se prosadil gólem do prázdné brány David Varga, který uzavřel skóre utkání a rozhodl o výhře hostů v poměru 4:2.

Břeclav - Val. Meziříčí 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky a asistence: 29. Nováček (Flora), 41. Červenka (Medřický, Vachutka) – 9. Sprušil, 10. Tomiga (Kovář, M. Varga), 51. Medek (D. Varga), 59. D. Varga. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 160.

Sestava HC Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Dittrich, Novák, Vlček, Zítka – Červenka, Lašák, Flora – Tobola, Zháňal, Nováček – Medřický, Buhaj, Kozel – Průdek, Vachutka, Vaculín.