Pravá a opravdová bída. Břeclavští hokejisté své tápání vygradovali porážkou 1:7 na ledě Nového Jičína a po za poslední tři zápasy se průměr inkasovaných branek na zápas zastavil na hrozivém čísle pět.

Pátá porážka v řadě ukázala problémy břeclavských hokejistů v plné nahotě. Přitom po první třetině do kabin odcházeli za stavu 1:1.

„Mužstvo je teď v takovém stavu, že si nevěří už ani technický vedoucí a masér. Ve druhé třetině přišly chyby, dvakrát jsme rychle inkasovali. Za tohoto stavu už jsme nemohli hrát defenzivně. Otevřeli jsme hru, ale nám se přestalo dařit úplně všechno. Potom nastal chaos a dostali další čtyři branky,“ vysvětlil trenér břeclavských Lvů Pavel Stloukal, který přiznal, že by si raději bavil o počasí, než o hokeji.

Přesto neztrácí naději a věří, že se vše otočí k lepšímu. V nejbližší době by se mělo rozhodnout o posílení týmu, který v současnosti drží tu nejhorší možnou příčku ve druhé lize.

Nejdůležitějším úkolem trenérského dua Stloukal – Prachař nyní je přesvědčit své svěřence že hokej hrát opravdu umějí, Vždyť se jim to už podařilo v loňské sezoně.

„Nemůžeme hráče kritizovat. Spíš se je naopak snažíme povzbudit. Chybí nám sebedůvěra. Potřebujeme pozitivní věc jako je vítězství, bez toho se bude mužstvo těžko sbírat,“ uznal Stloukal, který doufá v několik posil ze znojemského klubu.

Zkušený kouč věří že by se mohlo zadařit už zítra v domácím utkání s Frýdkem– Místkem.

Když ne teď tak kdy? Severomoravané jsou se stejným bodovým ziskem na předposledním mís­tě.

Zápas naděje začíná ve středu v 18:00.