Devatenáctiletý obránce Jiří Novák je zatím nejproduktivnějším obráncem HC Břeclav. Občas sice vypomáhá břeclavským juniorům, ale ani v seniorské soutěži se rozhodně neztrácí.

Ač s hokejem začínal v Brně, mladý bek patří západočeské Energii Karlovy Vary a přes svůj nízký věk dokázal díky sportu procestovat celou republiku.

Jak se zrodil tvůj přestup do Břeclavi?
Když jsem se dostal na vysokou školu do Brna, tak jsem si začal hledat angažmá ve 2.lize, kterou jsem si vyzkoušel v minulé sezóně v dresu Sokolova a určitě mě lákalo hrát pravidelně soutěž dospělých. Pan Otoupalík mě pozval na zkoušku a v Břeclavi jsem už zůstal. Jsem tady na hostování do konce sezóny.

Jak bys zhodnotil své výkony v A-týmu Břeclavi? V obraně to skřípe, přesto jsou na tebe převážně kladné ohlasy, jsi nejproduktivnějším břeclavským obráncem.
Myslím si, že nehraju špatně, ale pořád mám co zlepšovat.

Co pro tebe znamená nedávné odvolání trenéra Otoupalíka? Myslíš, že se nějak změní tvá role v týmu?
Tahle sezóna je pro mě, bez ohledu na osobu trenéra, neustálým bojem o místo v základní sestavě a vím, že nic jiného než dobré výkony mi místo v základu nezaručí.

Nedávno jsi nastoupil i za břeclavskou juniorku a docela se ti dařilo. Jak se ti s nimi hrálo, je to velký skok mezi krajským přeborem juniorů a 2.ligou mužů?
Pětce, ve které jsem hrál, se dařilo a hrálo se mi s nimi dobře, i když rozdíl mezi soutěžemi je obrovský.

Co považuješ ve své dosavadní hokejové kariéře za vůbec největší úspěch?
Za největší úspěch zatím určitě považuju to, že jsem se dostal do reprezentace do 16 let, kde právě došlo k vážnému zranění mé ledviny.

V Břeclavi nosíš dres číslo 5, znamená pro tebe něco speciálního nebo na tebe jen zbylo?
Tohle číslo mám vždycky, když to jde. Hraju s ním odjakživa.

Kdybys měl uvést svou hokejovou přednost a slabinu, které by to byly?
Mojí předností je určitě herní přehled a přesná přihrávka. Naopak vím, že musím pořád pracovat na výbušnosti a obratnosti.