V utkání i bez několika útočných opor vedli 2:0, o náskok ale ještě do první sirény přišli, když Trnava postupně čtyřmi brankami vývoj zápasu zvrátila. Po snížení na 3:4 přišel velký tlak Lvů, ale k vyrovnání nevedla ani dvouminutová power play. Gladiátoři už si vítězství pohlídali.

„Už to byl o dost lepší zápas než s Moravskými Budějovicemi. Bruslili jsme, nepřizpůsobili jsme se stylu soupeře. Trnava přijela kompletní, co jsem se s nimi bavil, tak oproti loňsku posílili. Lepší je prohra s takovým týmem 3:4, než kdyby k nám přivezli béčko a my je rozstříleli 10:0. Taková porážka mě tedy moc nemrzí," tvrdil po utkání kouč Břeclavi Michal Konečný.

S trenérským kolegou Žurkem postrádal zraněné útočníky Piskoře a Popolanského, dalšího zraněného beka Nekorance a s juniorkou Komety už se připravuje Adam Šidák, který bude mít do Břeclavi vyřízeny střídavé starty. Volno pak v pátek dostali Jakub Novák, Michal Gabriška, Martin Korvas i Jan Kurial.

Lepší začátek si břeclavští hokejisté představovat ani nemohli. Už po 77 sekundách se dostali domácí do úniku tří na jednoho, který zakončil tvrdou střelou z první Ondřej Bartoš. Ideální přihrávku mu dal Matúš Záborský. Lvi i nadále okupovali kluziště a nenechávali Trnavě mnoho prostoru. Podruhé překonali Hálu v trnavské brance ve 12. minutě obránce Jakub Šaur, který se dostal po skončení přesilovky k odraženému puku a bombou z mezikruží nedal gólmanovi Gladiátorů šanci zasáhnout. Jednadvacetiletý bek tak stylově oslavil návrat do modro-žlutého dresu po zkouškách ve vyšších soutěžích.

Jak snadno Lvi k dvoubrankovému vedení přišli, tak rychle jej i ztratili. Po Šaurově brance totiž přestali bruslit a jejich pasivní hra volala po gólu. Ten přišel v oslabení, kdy Šurého prostřelil ranou po ledě Rumpel. Pak mohl vrátit Lvům dvoubrankové vedení Ondřej Bartoš, pohrál si s gólmanem, ale se zakončením čekal o vteřinu déle, než měl. Pak už trefil jen nohy vracejícího se obránce Trnavy. A prakticky z protiútoku pak srovnal v 16. minutě Grman.

Navíc hned z kraje druhého dějství Lvi inkasovali třetí branku. Před Šurým se strhla velká mela, ze které vyštrachal puk Achs a obloučkem ho přehodil přes ležícího břeclavského brankáře. A ve 27. minutě padl poslední gól Trnavy. To ujeli dva slovenští útočníci na Marka Doru, ten se ve stoje, v kleče a nakonec i vleže snažil zabránit brance, ovšem marně. Na konci pohledné akce byl hostující Potoček.

„Paradoxně nám uškodilo brzké vedení. Do té doby jsme bruslili, měli jsme šance, ale pak se kluci zbláznili, všichni naráz chtěli útočit a dávat góly. Byli jsme všude a nikde,“ krčil rameny břeclavský stratég.

V polovině zápasu využili domácí první a jedinou přesilovku. Filip Hrbatý ujel po levé straně a natlačil se až před brankáře. Tomu udělal kličku a dopravil puk do branky i se sebou samým. Ve druhém dějství stál za zmínku ještě samostatný únik hostujícího Domaeva, kterého ale Šurý vychytal.

Třetí třetina byla celá ve stylu dobývání trnavské branky a snahy o vyrovnání. Břeclavané přestříleli Trnavany 12:4, ale nebylo to nic platné. Blaha trefil tyč, Bartoš měl na Hálu dva samostatné nájezdy, ale do té doby nepříliš jistý gólman Trnavy změnu skóre nedovolil. A to ani v několika oslabeních, ani při závěrečné hře Břeclavi bez brankáře. Konečný výsledek tak vyzněl 4:3 pro Trnavu.

„Ve zbytku utkání jsme zabojovali. Zase rozhodlo to, že jsme neproměnili množství přesilovek které jsme měli. Na to bychom v lize mohli dojet. Věřím, že kdybychom byli kompletní, tak minimálně remízu uhrajeme,“ dodal Konečný.

HC LVI Břeclav – HK Gladiators Trnava 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Bartoš (Záborský), 11. Šaur (Bartoš, Nedvěd), 30. Hrbatý – 14. Rumpel (Rosa), 16. Grman (Kovaľ), 23. Achs (Domaev), 27. Potoček (Rosa)
Vyloučení: 4:10 Využití: 1:1
Rozhodčí: Volf
Diváci: 135
Poměr střel: 35:23

HC LVI Břeclav: Šurý – Dora ©, Strapina, Kovář, Šaur, Höss, Nedvěd, Novák Jiří – Lechner, Bolfík, Hrbatý – Bartoš, Blaha, Záborský – Procházka, Zháňal, Průdek – Maša
HK Gladiators Trnava: Hála – Dudáš, Hronec, Hluch, Grman, Domaev,