Hosté přijeli do Břeclavi jen se čtrnácti hráči do pole a brankářem. I za domácí nastoupili mladík Papp a Balát s Rákoczym z rezervního týmu. Přestože Lvi vedli 2:0 a poté dokonce ještě 5:2, hosté ale dokázali snížit na 5:4 a utkání zdramatizovali, když v koncovce při power play dokonce sahali remíze. Všechny tři body však nakonec zůstaly na jihu Moravy.

V utkání druholigových hokejistů Břeclavi a Frýdku-Místku už prakticky o nic nešlo. Oba týmy se zachránily a ani jeden ze soupeřů už neměl naději na postup do play-off. Na obou stranách se tak v sestavě objevili mladíci. Utkání nezačalo v příliš rychlém tempu. Břeclav byla od počátku aktivnější a jala se dobývat branku Frýdku. Ospalé diváky probudila až rána Nedvěda, který ve 4. minutě napřáhl, a trefil se pod víko Láníčkovy branky. I v dalších chvílích byli Lvi aktivnější a v přesilovce před Bolfíkem zývala dvakrát prázdná branka. Druhého gólu se Lvi dočkali za pár sekund. Tradiční bek Rajnoha, který v utkání naskočil jako útočné křídlo a docela se mu dařilo, našel zpoza branky Rákoczyho a bylo to o dva góly. Frýdek působil odevzdaným dojmem, dlouho směrem dopředu nic nepředvedl a Břeclav se tím nechala ukolébat. Lvi si s hosty si příliš hráli, místo zakončení hledali ještě lépe postavené spoluhráče. A tak udeřilo na druhé straně. Hned první přesilovku hosté využili. Minutu před koncem se baseballovým způsobem trefil za záda Žurka Mach. „V první části jsme měli zase pytel šancí, které jsme neproměnili. Mohli jsme vítězství pojistit hned na začátku a nemuseli jsme se strachovat o výsledek,“ hodnotil předposlední domácí zápas trenér Lvů Pavel Nohel.

Ani vstup do druhé části se domácím nepodařil. Před Žurkem byl hodně důrazný kapitán hostí Mintěl, jemuž tři dorážky stačily na překonání Žurka. Břeclav ovšem odpověděla obratem. Tečí Dorovy střely od modré vrátil vedení Lvům Zháňal. Frýdek se ale rozjel a v přesilovce mohl vyrovnat, v cestě jim ale stálo břevno Žurkovy branky. V polovině zápasu vrátil dvoubrankové vedení domácím opět Nedvěd, který v končící přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do konce druhé třetiny už byla k vidění jen častými vyloučeními rozkouskovaná hra. Pátou branku mohl přidat z trestného střílení kapitán Lvů Sedláček, ale na Láníčka nevyzrál. „V zápase máme za stavu 5:2 dokonce dvě dvojnásobné přesilovky, ale nic z toho. Naopak, ještě v klasické přesilovce dostaneme gól na 5:3, a už z toho byly zase zbytečné nervy,“ mrzelo domácího kouče.

Narážel nato, že Nedvěd sice na začátku třetího dějství překvapil Láníčka dalekonosnou střelou a dovršil tak hattrick, ale hosté se ještě nevzdali a ve vlastním oslabení snížili. První útok si nepohlídal Kudláčka, který z očí do očí Žurka překonal blafákem. Následně byly k vidění průtahy, jelikož byli hosté nespokojení s výroky sudího. Už to vypadalo, že odejdou předčasně do kabin, ale nakonec si to rozmysleli. Navíc v 57. minutě dali kontaktní branku. Z nenápadné akce vystřelil od mantinelu Kopáč a domácí gólman měl proti jeho střele zakrytý výhled. Hned z protiútoku trefil domácí Škápik tyč. Když ani on nerozhodl, vzaly si krátce po sobě oba týmy oddechový čas. Hosté odvolali na dlouhé tři minuty brankáře, ale ani výhoda jednoho muže v poli jim bodový zisk nezajistila. „Já můžu jen poděkovat klukům, co dobrovolně přišli. Je to pro ně určitě těžké hrát zápas bez tréninku. Sejdeme se tu až před utkáním, jen místní kluci chodí z vlastní vůle trénovat s dorostem. Ale bylo vidět, že i tak chtěli vyhrát,“ dodal Nohel.

HC Břeclav – HC Frýdek-Místek 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Nedvěd (Sedláček), 8. Rákoczy (Rajnoha), 25. Zháňal (Dora, Bolfík), 31. Nedvěd (Kuriál), 43. Nedvěd (Sedláček) – 19. Mach (Kudláček, Mintěl), 22. Mintěl, 52. Kudláček (Sluštík O.), 57. Kopáč (Kudláček)
Vyloučení: 3:9, navíc Zháňal (BV) 5 + do konce utkání Využití: 1:1 V oslabení: 0:1
Rozhodčí: M.Dědek – F.Held, O.Trunečka
Diváků: 150
Poměr střel: 44:39
Nejčastěji střílející hráč BV: Sedláček 8, Balát 7, Svoboda 5
Sestavy:
HC Břeclav: Žurek – Nedvěd, Škápik, Rajnoha, Svoboda, Špaček, Novák, Dora (A) – Sedláček ©, Bolfík, Kuriál, Konečný L., C. Bartoš, Zháňal, Papp, Balát, Rákoczy
HC Frýdek-Místek: Láníček – Mintěl ©, Matysz, Štubňa, Kocourek, Gajda, Kudláček, Kopáč, Sluštík O. (A), Langer, Pauliak, Dohnal, Bartek, Mach, Vacula