V dresu hostí se proháněli talentovaní Rakušané, Kanaďané, Švýcaři, Srbové, ale i Švéd, Bělorus nebo Slovák. Všichni ročníku 1994 nebo 1995. Přestože byli hostující hráči mladší, svou dravostí a technickými dovednostmi se omlazenému týmu Břeclavanů dokázali vyrovnat.

Lvi vstoupili do zápasu výborně, když už v 5. minutě vedli po přesilovkové trefě Kamila Nekorance. Ten se trefil z voleje po křížné přihrávce od Ondřeje Nedvěda. Dvacetiletý obránce se objevil v břeclavském dresu po skončení angažmá v Patriotu Budapešť, kde hrál juniorskou KHL.

A Nedvěd se podepsal i pod druhou branku Lvů. To už byl ale stav 1:1 poté, co hosté v oslabení z brejku srovnali krok. Nedvědovi se povedla ve 12. minutě narážečka s Radkem Zháňalem a Ondřejem Lechnerem, který vrátil Lvům vedení. Rakouský tým ale brzy znovu srovnal a ještě do první sirény prostřelili hosté Michálka se štěstím potřetí.

„Mysleli jsme si, že na takové mlaďochy budeme bez problémů mít, ale oni nás vyškolili. Museli jsme začít hrát jinak," poznamenal trenér břeclavského výběru Lubomír Sítek.

Pak se brankostroj na celých třináct minut zastavil, ačkoliv se hra rychle přelévala ze strany na stranu a domácí dvakrát trefili tyč.

V polovině zápasu oba týmy sáhly k výměně gólmanů a Michálka v té břeclavské nahradil Filip Hübner. Ten už za svá záda pustil jen jedinou dorážku hostí.

Břeclavané ale stihli díky dvěma gólům Ondry Bartoše stav srovnat. Nejprve před ním obránce podklouzl, a umožnil tak břeclavskému útočníkovi pohodovou cestu k brance. Puk pak zasunul obloukem za brankářův beton. Půl minuty před druhou sirénou pak proměnil ve čtvrtou branku Lvů přízemní bekhend z mezikruží.

„Nehráli jsme naplno, snažili jsme se, aby se hlavně nikdo nezranil. Naopak soupeř to bral prestižně, jeli nadoraz a dohrávali souboje," tvrdil břeclavský útočník Ondřej Lechner.

Ve třetí třetině už žádná branka nepadla. Tentokrát ale měli více ze hry hostující mladíci, ale Hübner svůj tým podržel. Došlo tak až na samostatné nájezdy. Každý tým jel pětkrát, brankáři se prostřídali. Lechnerovi ani Nedvědovi pak jejich pokusy nevyšly, ale také hostům se nepodařilo překonat Hübner ani Michálka.

Pak už se ale trefovali hlavně domácí. Roman Průdek dal s přehledem, Radku Zháňalovi vyšla parádní finta a nakonec uspěl i Ondřej Bartoš, který dal v zápase třetí gól. Hosté uspěli až v posledním nájezdu, kdy útočník na Hübnera nic nevymýšlel a propálil ho příklepem. Na prohře svého týmu už ale nic nezměnil.

Oběma týmům se zápas zamlouval a proto se dohodly, že se na začátku dubna střetnou znovu. Tentokrát však na rakouském ledě.

HC Lvi Břeclav – HC Lower Stars Austria U20 5:4sn (2:3, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky Břeclavi: 5. Nekoranec (Nedvěd, Bolfík), 12. Lechner (Zháňal, Nedvěd), 33. O.Bartoš, 40. O.Bartoš, rozhodující nájezd Průdek

Nájezdy za BV: Lechner a Nedvěd nedali, Zháňal, Průdek a O.Bartoš dali – hosté dali jeden

Diváků: 70

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Michálek (od 30. Hübner) – Höss ©, Lenkovič, Nešpor, Papp, Nekoranec, Strapina, Lechner, Nedvěd, Bartoš O., Zháňal, Bolfík, Průdek

HC Lower Stars Austria: Aeschlimann (od 31. Ungar) – Hrdina, Boskovic, Krammer, Wagner, Gyst, Wärnelius, Flammand, Evangelista, Schröder, Houben, Lazarevič, Richter, Leiber, Klay ©, Tomanek, Karachun, Antonitsch