Týmu ale naopak kvůli nemoci chyběl kapitán Sedláček a Kuriál. Mladý tým Lvů dokázal Opavě vzdorovat až do konce druhé třetiny, pak ale dvě minuty před druhou sirénou inkasoval v oslabení nešťastnou branku na 1:3. V posledním dějství přidali hosté ještě dvě trefy. Čestný úspěch domácích zaznamenal Nedvěd.

Bez dvou nejproduktivnějších hráčů Lvů ofenziva domácího týmu vázla. Torzo břeclavského týmu dokázalo vzdorovat Opavě jen pět minut, než v signalizované výhodě inkasovala první branku z hole Kociána. Hokej se hrál velmi rychlý a útoky se střídaly na obou stranách. Břeclav však mladého Trenčana v brance Opavy ohrožovala jen z dálky. Hosté, kteří měli převahu v technice a zkušenostech, si často s obranou Lvů pohrávali, což vedlo k tomu, že akce často nedotáhli do gólového zakončení. Na začátku 15. minuty opavský Černý nastřelil pouze tyč, ale nemuselo ho to příliš mrzet, protože za pár sekund ho zpoza branky našel přesně Kocián a bylo to 0:2. Občas to vypadalo, jako hra kočky s myší. Domácí jen díky čerstvému reprezentantovi Chvátalovi odcházeli do kabin jen s dvoubrankovým mankem.

Do druhé části vstoupila Břeclav jako vyměněná. Hned v prvních minutách totiž Lvi hráli přesilovku, ve které měli gól na holi v krátkém sledu Bolfík a Rákoczy. Mládí na obou stranách zajišťovalo rychlý sled útoků, ale Břeclav neměla vůbec štěstí v koncovce, přestože se mladíci v modrožlutém dresu snažili. Ani Chvátal se nenudil, protože Opavští několikrát ujeli obráncům, ale z brejků neudeřili. V polovině zápasu dostala Břeclav možnost dvojnásobné přesilovky, kterou využila. Ve 35. minutě Nedvěd nejprve mířil do tyče, o chvíli později k němu doputoval puk znovu a břeclavský obránce se s ním nepáral. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Dobíhající početní výhodu už Břeclav nevyužila. Naopak, Opavští dvě minuty před koncem ve vlastní přesilovce vyprodukovali jen jedinou střelu, ale pomocí dvojnásobné teče díky ní skórovali a bylo to znovu o dvě branky.

Ve 41. minutě navíc břeclavská obrana zapomněla na obranné modré na Černého, kterého našla kolmice, a on ujížděl sám na Chvátala. Měl dost času zamířit a obstřelit Chvátalův beton. Břeclav se přesto nevzdala. Dvě stovky fanoušků, kteří je i za nepříznivého stavu neúnavě podporovali, mohly sledovat, jak Břeclav stále tlačila, ovšem ne a ne vstřelit gól. Při hře v plném počtu hráčů měla Opava navrch, což potvrdila v 51. minutě, když Pavelek zakončil ukázkově přečíslení dvou na jednoho. Utkání se posledních deset minut dohrávalo, oba týmy už se nikam nehnaly. Konec utkání okořenil jen konflikt Nedvěda s opavským obráncem Tichým. Přestože už se schylovalo k pěstní potyčce, rozhodčí střetu zabránili. Až do posledních sekund břeclavští hokejisté bojovali alespoň o snížení, ale Rákoczy v poslední sekundě trefil jen připravený beton Trenčana.

Michal Konečný (HC Břeclav): „Bylo vidět, že hosté měli stále o co hrát, kdežto my ne. Bohužel nám to tam vůbec nepadalo. Klukům ale nemůžu nic vytknout, zápas nevypustili, bojovali do poslední chvíle. Ale už toho sami mají plné kecky, hrají bez tréninku třeba i čtyři zápasy za týden. Podívejte se na dnešní sestavu. Vždyť my jsme tu v sestavě měli deset břeclavských odchovanců. A byli šikovní, když z nich ta nervozita spadne. Právě kvůli nim by se tu měl ten hokej udržet. Proč by oni měli doplácet na politické války? My tu s nimi osm let pracujeme a ono to teď škrtnutím perem skončí. My jsme je přece nevychovávali pro Hodonín a jiné okolní kluby.

HC Břeclav – HC Slezan Opava 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Nedvěd (Balát) – 6. Kocián (Mlýnek, Polok), 15. Černý (Kocián), 38. Bednárek (Grofek), 42. Černý (Pavelek), 51. Pavelek (Grofek, Měch)
Vyloučení: 4:7, navíc Nedvd (BV) – Tichý a Bednárek (oba OPA) OT 10 minut Využití: 1:1
Rozhodčí: Rob.Čech – K.Lukš, M.Musil
Diváků: 200
Poměr střel: 31:33
Nejčastěji střílející hráči BV: Bolfík 5, Papp a Rákoczy po 4

HC Břeclav: Chvátal – Dora ©, Vozdecký, Škápik, Nedvěd, Nekoranec, Novák – Bolfík, Rákoczy, Balát – Bartoš C., Zháňal, Konečný L. – Papp, Vlašic, Špaček
HC Slezan Opava: Trenčan – Křesťan, Tichý, Bednárek, Žídek, Kysela, Tůma – Grofek, Měch, Kocián – Černý, Polok, Pavelek © – Herman, Mlýnek, Chalupa – Weiss, Kříž, Suchánek