Do letní přípravy naskočí přibližně až za dva týdny. „Dosud jsem to promarodil, protože jsem byl na operaci. Je to špatné, ale měl bych se dát do kupy co nejdříve," vypráví třiadvacetiletý gólman.

Že je zle, cítil už v polovině minulého ročníku. Když skončilo poslední utkání, léčil se klidem. Odpočíval. A doufal. Marně. „Kvůli tomu, že se tříslo nespravilo, musel jsem na zákrok. Ten by měl problém vyřešit do tří týdnů, pak budu v pohodě," věří Šurý. Do té doby nemůže posilovat horní části těla, protože i při nich se zapojuje léčené místo.

Aktuální situace je pro něj nová. Tolik přípravy zatím nikdy nezmeškal. Tak dlouho je mimo poprvé v kariéře. „Věřím, že se ale stihnu připravit. Sezona začíná o něco později, mám ještě skoro dva a půl měsíce," pokračoval brankář.

Přesto je více než zřejmé, že musí zabrat. Trenér Konečný v předstihnu oznámil, že s ním počítá jako s mužem číslo jedna. „Důvěra je pro gólmana nejdůležitější. Bavili jsme se o tom, zcela jisté to ovšem není. Uvidíme, až se dám do kupy. Řekl bych, že je to v jednání," doplňuje Šurý. Netají se tím, že v Břeclavi by rád zůstal delší dobu a stal se oporou, na kterou tým spoléhá. Na ledě chce pomoci s vylepšením výsledku z uplynulé sezony, kdy se Lvi bili o záchranu. „Toho se chceme vyvarovat. Rádi bychom do play off a poprat se o postup do dalšího kola. Nějaké zápasy už mám za sebou, takže bych chtěl být samozřejmě na ledě co nejvíce. Záleží, jak se mi bude dařit a jaký pohled na to bude mít trenér," říká Šurý.

Kromě povinné a mezi hokejisty neoblíbené letní přípravy musí oželet i zálibu. V teplých měsících se rád věnoval hokejbalu. „Hrávám s kluky z Veselí nad Moravou. Ve srovnání s hokejem jsem v poli. Letos jsem nehrál nic, protože jsem měl klid. Už to ani nestihnu, soutěž skončila. Na podzim to nepřipadá v úvahu, uvidíme, co bude na jaře," dodává brankář, jenž se do druholigového povědomí dostal v konkurenčním Hodoníně.

Dres Drtičů poté vyměnil za barvy Uherského Ostrohu, který hraje krajský přebor. A odtud zamířil do Břeclavi, kde se pomalu prokousával brankářskou hierarchií. Úspěšně. Momentálně je na soupisce on a břeclavská stálice Miroslav Foukal.

V minulé sezoně stála v brankovišti Lvů pětice maskovaných mužů, Šurý z nich odchytal největší porci. Kromě něj nastoupil také Daniel Zelenka, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš a zmíněný Foukal.