Pro Břeclav je horší, že místo se čtrnácti hráči dohrávala s dvanácti. Střelec jediné břeclavské branky Petr Školoud bude po trestu do konce zápasu pro příští duel k dispozici. To Lukáš Nováček bude zlomenou ruku rozhýbávat hůř. Ze Lvů se v posledních týdnech stal ohrožený druh nejen na afrických savanách, ale také na jinu Moravy. „Nováček musel okamžitě na pohotovost. Smůla na zranění nás tedy jen tak neopouští. Sám nevím, jak sestavím na středu kádr," přemýšlel po konci duelu břeclavský trenér Michal Konečný.

Už tak poměrně úzkému kádru Jihomoravanů momentálně schází sedmička hokejistů. S tím se dá čarovat těžko. Do Kopřivnice si Konečný vezl pouze čtyři beky. „Ale všichni zápas odmakali, síly jim nedošly. I kluci vepředu. Podpořil nás i brankář Šurý," nacházel břeclavský kouč pro svůj tým slova chvály.

Se vším ale spokojený nebyl. A ani nemohl. Z třiceti střel na branku se Břeclavané prosadili jedinkrát. „Ale to, co my nedokážeme proměnit, to je donebevolající! Minimálně dvakrát na nás zívala prázdná branka. Ve druhé třetině jsme mohli vést 4:1 a nikdo by se nemohl divit. Kopřivnice totiž občas úplně zapomínala bránit. Místo toho ale dostaneme takovou náhodou branku na 2:0," zlobil se Konečný kvůli dlouhodobému problému svého týmu šéf břeclavské lavičky.

Jinak ale kritický nebyl. Realistický pohled na současný stav mu to ani nedovoloval. „Na to, že jsme hráli s takovou sestavou, jakou máme momentálně zdravou, to nebylo vůbec špatné utkání. Závěr zápasu už byl takový tragikomický. Dohrávali jsme zápas se sedmi hráči na střídačce," kroutil Konečný hlavou.

Břeclavské trenéry teď čeká další práce. Ne na ledě, ale v kanceláři a s telefonem u ucha. Takové množství absencí lví smečku naposledy postihla v loňském play off. A už ve středu je čeká další zápas, předehrávané derby na ledě brněnské Techniky. „Budu doufat, že se aspoň někdo z marodů uzdraví. Měli bychom vyřídit na středu alespoň jednoho nového hráče a budeme shánět další možné posily," přiznal břeclavský trenér.

HC Kopřivnice – HC LVI Břeclav 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Mach (Tomášek), 35. Tomášek (Imrich), 43. Mach – 55. Školoud (Běhal)

Vyloučení: 5:4, navíc Školoud (BV) 5 + do konce Využití: 1:0

Rozhodčí: Fiedler – Huryta, Urubčík

Diváků: cca 1200

Poměr střel: 42:30

HC Kopřivnice: Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Imrich, Jindřich, Marek, Merenda, – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek ©, Pargáč, Mach, Horák, Červenka

HC LVI Břeclav: Šurý – Běhal, Směřička, Miklík, Vlček, – Červenka (A), Flora, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík, Smetana, Průdek, Ivan (C)