Převahu Opavy dokazuje fakt, že se k první vážnější střele dostali až ve dvanácté minutě. Čestný střelecký úspěch hostů zaznamenal kapitán Břeclavi Jiří Sedláček, který proměnil trestné střílení. Po prohře 1:5 tak Lvi klesli v tabulce na dvanácté místo.

Domácí premiéra nového kouče Opavy Kamila Glabazni vyšla na jedničku. Jeho svěřenci se od začátku pustili s vervou a jen díky pozornému Žurkovi mohli být rádi za bezbrankový stav. Ten však vydržel jen třináct minut. Poté, co domácí dvakrát v gólových šancích selhali, protrhl střelecké prokletí Herman. Měl značně ulehčenou úlohu. Mlýnkovu střelu totiž Žurek vyrazil přímo k němu a on neměl problém zblízka uklidit puk do branky. I Břeclav měla šance, na Iláše si však nepřišel ani Klimovič, jenž z čí do očí brankáři mířil vedle. Podobn si vedl i kapitán Lvů Sedláček v posledních sekundách první třetiny. „My jsme si v první třetině vytvořili řadu šancí, a kdybychom po první tercii vedli tři, čtyři nula, nikdo by se nemohl divit,“ mrzely opavského kouče Glabaznu neproměněné šance.

Druhá třetina začala opět mírnou převahou domácího týmu. Ti seřídili svá mířidla přesně ve 24. minutě, když prostřelil Žurka z mezikruží Černý. Břeclav se však dostala do hry už po půl minutě. Opavský obr Tichý musel zastavil unikajícího Sedláčka jen za cenu faulu a sud nařídil trestné střílení. S tím si hostující kapitán věděl rady a střelou nad Ilášovu vyrážečku vsítil kontaktní branku. „Rozhodlo to, že za stavu 2:1 pro Opavu jsme nevyužili své tutovky. Pak jsme naopak dostali branku na 3:1, čímž se utkání definitivně zlomilo ve prospěch domácího celku,“ narážel hostující trenér Nohel na fakt, že po snížení jeho svěřenci pohrdli vyrovnáním v přesilovce, ve které mohli skórovat Nedvěd nebo Škápik. V polovině zápasu totiž Opava znovu vedla o tři branky, kdy se po spršce střel prosadil Pavelek. Až do konce druhé dvacetiminutovky likvidoval Žurek jednu šanci Slezanu za druhou.

Opava na začátku třetí části zahrozila dokonce ve vlastním oslabení, ale proti Mlýnkovi vtáhl Žurek opět famózní zákrok. Na vše ale nestačil. Ve 44. minutě už Opava vedla 4:1, když Grofek obkroužil branku a přihrál před ni Bednárkovi. Pátý hřebíček do břeclavské rakve zatloukl v 50. minutě Tůma, který využil nedorozumění břeclavské obrany a dotáhl tak početní výhodu do úspěšného konce. Závěr utkání už se jen dohrával a nic na tom nezměnila ani přesilovka Lvů. „Kdybychom proměnili všechny naše šance, pak by to byl možná byl jiný hokej. Takto jsme se na dobrý výsledek museli pořádně napracovat, ale na druhou stranu si myslím, že i 5:1 je hezký výsledek,“ zkonstatoval na závěr Glabazňa.

HC Slezan Opava – HC Břeclav 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Herman (Mlýnek, Chalupa), 24. Černý (Měch, Grofek), 30. Pavelek (Vrábel), 44. Bednárek (Grofek, Měch), 50. Tůma – 25. Sedláček
Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0
Diváků: 800

HC Slezan Opava: Iláš – Vrabel, Tichý, Bednárek, Tůma, Kukol, Kysela – Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Křesťan.

HC Břeclav: Žurek – Nedvěd, Škapík, Rajnoha, Svoboda, Špaček, Dora – Hrůza, Sedláček, Fiedler, Chomič, Kuriál, Klimovič, Konečný, Bolfík, Zháňal