Na poslední příčku druhé ligy spadli po středeční porážce hokejisté Břeclavi.

S blanenskou Technikou prohráli 0:3.

„Sečteno, podtrženo, krize v mužstvu trvá dál, na tréninku to chce se uklidnit, tým stabilizovat, vedení má snahu tým posilovat,“ sdělil trenér poražených Lvů Pavel Stloukal.

I přes konečný výsledek, měla vstup do utkání lepší Břeclav. Hned ve druhé minutě dostala možnost přesilové hry. S tou ale naložila bídně, když vystřelila jen jednou.

Další dobrou šanci měl v 5. minutě Rapant, který sám před brankářem trefil jen jeho výstroj.

Že se jen s tlakem utkání vyhrát nedá, dokumentovaly následující minuty. Ve 14. minutě šel poprvé pykat domácí hráč a nabídnutou výhodu hosté využili. Pazderovu střelu od modré tečoval za záda Žurka Kamil Rajnoha – 0:1. Neuběhla ani minuta a ten samý hráč ujel ve dvojici s Fischerem a přihrávku svého parťáka zvedl přesně pod víko domácí branky – 0:2.

„Začali jsme náporem a řekl bych, že i celkem aktivně. Bohužel jsme z tlaku vypadli a dostali jsme gól a pak velice rychle další dva laciné góly. A to je samozřejmě pro naše mužstvo, které je navíc ve špatném psychickém stavu, rozhodující,“ kroutil hlavou zkušený kouč.

V 16. minutě předvedli další krásnou hokejovou akci hosté, na jejímž konci byl Michal Rajnoha. Ten si sjel od modré ke kruhům, kde ho našla Pazderova křížná přihrávka přes celé pásmo a exuničovský obránce z první zavěsil.

Hned zpočátku třetiny měla Břeclav možnost druhé početní výhody, ale spršku střel pokryl Novák v asistenci se svými obránci.

Poté si šli třikrát během čtyř minut odpočinout břeclavští hráči, ale ani oni už ne Žurka nevyzráli. V polovině zápasu trefil od modré čáry hostující Šindelář tyč, jeho spoluhráče Kroupu zanedlouho zastavil bleskovým zásahem Žurek.

To byly ale jen dva světlé momenty ve výrazné hokejové šedi, na které se podílely stejnou měrou obě mužstva.

Ani poslední dějství necelé dvě stovky diváků nepotěšilo. K vidění byl sice rychlý hokej, Břeclav se snažila dosáhnout alespoň čestné branky, ale nahazované puky často končili jen v tlačeniních v rozích soupeřova pásma.

Jedinou výraznou šanci skórovat měl v 54. minutě domácí Mráz, který se snažil propasírovat puk mezi betony Nováka.

Ten je však udržel u sebe dost dlouho nato, aby další dorážky obrana pokryla. Šance alespoň na čestný úspěch Lvů snížil v 55. minutě do té doby výborný obránce Bokroš, který se musel po vražení soupeře na hrazení poroučet pod sprchy.

Ani hráči Techniky však ve faulování nezaostávali, a tak se počty hráčů na ledě brzy srovnaly. Po závěrečném hvizdu se ještě objevily menší potyčky, ale ani to radost hostujícím hráčům nepokazilo. Břeclav tak padla pošesté v řadě a už v sobotu navíc zajíždí na led čtvrtého Nového Jičína.

Břeclav – Technika Blansko 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky: 14. a 15. K. Rajnoha, 16. M. Rajnoha
Břeclav: Žurek – Strýček, Zapletal Jiří, Světlík, Habrovec, Bokroš, Nohel, Popela – Mráz, Sedláček, Prachař – Klimovič, Barák, Čikl – Grmela, Karný, Rapant