Břeclavský fanoušek, který odolá lákadlu v podobě úvodního dne Memoriálu Ivana Hlinky, určitě nezvolí špatně, když se v úterý večer vypraví do Hodonína, kde sehrají od 18 hodin domácí Drtiči taktéž své první přípravné utkání s břeclavskými Lvy.

Obě mužstva za sebou budou mít týden tréninku na ledě, obě prošla v letní pauze hráčskou i trenérskou obměnou. Právě z Hodonína do Břeclavi přišel trenér Svatopluk Číhal, Drtiče povede jiný Svatopluk, a to Kosík.

Ten dříve trénoval na Slovensku, odkud si do svého týmu přivedl posily (Stacho, Hollý, Haring, Vaškovič, Hrtús). V obraně Hodonína se objeví také břeclavským fanouškům známé tváře, v obraně to bude Radek Šimeček, který poslední dvě sezóny strávil v Břeclavi, a v útoku nezmar David Bauer, který Břeclavi pomohl přede dvěma lety postoupit do druhé ligy. V útoku bude Hodonín posílen i o duo exbrněnských hráčů Špoka a Korotvičky, a tak cíle Hodonína v nadcházející sezóně nebudou rozhodně malé.

Také Břeclav přetáhla z Brna hned čtveřici hráčů, útočníky Mráze a Sedláčka a obránce Zapletala s Habrovcem. Z Hodonína přišel střelec Matušek, trenér Číhal určitě vyzkouší i duo mladých Slováků Penák-Beneš, kteří se poperou o místo v kádru Lvů.

Asi nikdo v úterý nečeká hokejové utkání plné krásných akcí, ale pro hráče na ledě i fanoušky to je derby, a určitě se bude hrát alespoň o prestiž.
Toto utkání si nenechá ujít ani oficiální fanklub HC Břeclav, který pořádá výjezd do Hodonína.