Břeclav brzy prohrávala, ale stihla do první sirény vyrovnat zásluhou Kuriála. To však byl jediný puk za Peksovými zády. Poté už stříleli branky jen hosté, kteří měli po celý zápas puk častěji na hokejkách a byli i hokejovější. Domácí fanoušky mohla potěšit alespoň plyšová nadílka téměř patnácti set hraček, vybraná na charitu v rámci akce „plyšákobití“.

Derby mezi Břeclaví a Hodonínem má vždy skvělou diváckou kulisu, a tomuto tvrzení dostáli hokejoví fanoušci i nyní. Tribuny Alcaplast arény naplnilo dvanáct stovek diváků rozdělených na dva tábory. Divácky atraktivní podívanou navíc doplnila charitativní akce nazvaná „plyšákobití“, při které první vstřelená branka znamenala impuls fanouškům k zaházení ledové plochy plyšovými hračkami. Na první branku nemusely natěšené tribuny čekat dlouho. Úvodní tlak Hodonína přinesl ovoce v podobě Juráskovy branky. Zkušený hokejista zavezl puk do útočné třetiny, vystřelil, a po několika odrazech se kotouč dostal opět k Juráskovi, který ho uklidil za Žurka. V následujících sekundách padlo na led na patnáct set plyšových hraček. „Taková akce vždycky potěší. Tím spíš, že jsou do něj zapojeny děti. Věděli jsme o ní, takže jsme s tím počítali. Jsem rád, že se do ní zapojili i naši fanoušci,“ chválil plyšový déšť hodonínský kouč Svatopluk Číhal. Po několikaminutovém uklízení se obraz hry příliš nezměnil. Hodonín měl stále více ze hry a nová posila Drtičů Sajdl nastřelil ve 13. minutě dokonce tyč. Až do první naskytnuté přesilovky hrála Břeclav pasivně a rychlostně hodonínským hráčům nestačila. V 16. minutě se ale Kuriál prodral v početní výhodě až před branku a v pádu stihl dokončit kličku a uklidit puk za Peksu. Vyrovnaný stav Lvy nakopl, do sirény už ale víc nestihli.

Aktivní napadání a hra na brejky. To byla taktika břeclavských trenérů, jak na Drtiče. Ve 24. vznikla sporná akce, kdy se hosté dožadovali v nepřehledné situaci v brankovišti uznání branky, ale červené světlo za brankou zůstalo zhaslé. Hlavní rozhodčí se po dohodě s brankovým nakonec shodli, že puk za brankovou čarou nebyl. Celkově byl trojice sudích velmi nepřesná, což dráždilo nejen diváky, ale i hráče. Místo pohledných hokejových akcí tak byly k vidění spíše tvrdé souboje o každý centimetr ledu. „Rozhodlo to, že jsme se dostali ve druhé třetině pod obrovský tlak. Vyloženě jsme si o ten gól koledovali,“ komentoval smířeně trenér Lvů Pavel Nohel. V polovině zápasu totiž neproměnili své šance domácí útočníci Konečný ani Klimovič, a tak udeřilo na druhé straně.s Z neustálého ostřelování branky nakonec vyplynuly další góly Drtičů. V přesilovce ve 35. minutě nejprve z první napálil puk za Žurka, který se nestačil přesunout, a o dvě minuty později dorážkou zkompletoval svůj hattrick.

Začátek posledního dějství nahrával Lvům. Ti měli prakticky šest minut přesilovky, z toho necelou minutu i dvojnásobnou početní výhodu. „Zase se ukázalo, kde máme slabinu. Přesilovky nám vůbec nešly. Neříkám, že bychom utkání otočili, ale mohli jsme ho alespoň zdramatizovat. Nemohli jsme si ani nahrát, nešly nám ani úniky v přečíslení,“ mrzelo Nohela. V této fázi hry Břeclav útočila a Hodonín hrál na brejky a nikam se nehnal. Nic z toho však nebylo, naopak Hoza ujel v oslabení a ztroskotal až na Žurkovi. V 50. minutě se uvolnil Kuba a také v oslabení už tentokrát vleže dostrkal puk do břeclavské branky. I ke konci zápasu měli Lvi několik pěkných šancí, Peksa však nepovolil domácím ani korekci skóre. Drtiči si tak odvezly z Břeclavi všechny body za výhru 4:1.

„Zdánlivě by se po našich minulých výsledcích mohlo zdát, že jsme sem jeli pro povinné body. Já jsem ale kluky upozorňoval, že je to derby a postavení tabulce ani momentální rozpoložení týmů nehraje roli. To se také ukázalo. V první třetině jsme Břeclav nechali domácí vyrovnat a oni vycítili šanci. Naštěstí jsme to udrželi, ale stálo nás to hodně sil. Ale tři body máme, takže spokojenost. Body potřebné pro play-off musíme nahrát co nejrychleji, nesmíme hledět nato, že máme vyřazovací boje téměř jisté,“ měl jasno Číhal.

HC Břeclav – SHK Hodonín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Kurial (Rajnoha) – 6. Jurásek, 36. Jurásek (Salajka, Peš), 38. Jurásek (Salajka), 50. Kuba

Vyloučení: 4:6 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1

Diváků: 1200

Rozhodčí: O.Hejduk – M.Černý, P.Kříž

Poměr střel: 28:44

Nejčastěji střílející hráč BV: Sedláček 4

HC Břeclav: Žurek – Nedvěd, Škapík, Rajnoha, Svoboda, Špaček, Dora – Hrůza, Sedláček ©, Kuriál, Klimovič, Konečný L., Bolfík, Zháňal, C. Bartoš, Novák J.

SHK Hodonín: Peksa – Hoza, Vrba, Rehuš, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Šindelář, Tomášek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Sajdl, Kuba, Průdek, Barták, Hollý