Jistotu do břeclavských řad přinesla ale až branka Prachaře sedm minut před koncem. Hostům nepomohla ani power play, v níž inkasovali ještě jednu branku.

Bez kapitána Karného nastoupili Břeclavští Lvi proti Prostějovu, kapitánskou pásku převzal staronový kapitán Nohel. Počáteční oťukávání rázně přerušil ve 2. minutě hvizd rozhodčího, který poslal břeclavské hokejisty do dvojnásobného oslabení. Jestřábi domácí sevřeli v jejich obranném pásmu. Chvátal dvě šance chytil, ale na střelu Raymonda, který skóroval po ukázkové přesilovkové kombinaci do prázdné brány, už reagovat nemohl – 0:1.

Hned po skončení oslabení se osmělili i domácí, ale Mífek svým bekhendových pokusem přestřelil Hrazdírovu bránu. V 10. minutě se měnilo skóre podruhé. To v pořadí druhou přesilovou hru Břeclavi využil Vaněček, když puk vypadlý ze skrumáže těl před brankou uklidil za záda Hrazdíry – 1:1. Hra se poté vyrovnala, bojovalo se hlavně ve středním pásmu. Závěr první části byl pro tři stovky domácích fandů opět infarktový, když rozhodčí poslal v rychlém sledu na trestnou lavici nejprve Pazdera a poté Vaněčka. Tato oslabení však Břeclav ubránila a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Pokud byla hra v prvních dvaceti minutách vyrovnaná, tak prostřední dějství bylo jasně v režii Břeclavi. Tou pravou vzpruhou pro domácí byla třetí možnost přesilové hry ve 22. minutě, kterou už po deseti vteřinách využil Čikl, když vstřelil gól ze stejné pozice jako předtím Vaněček – 2:1. Jinak nepříliš jistý prostějovský gólman vychytal ukázkový nájezd dva na jednoho, když na něj ujíždělo duo Kundela-Prachař, proti střele druhého jmenovaného se však Hrazdíra stihl přesunout.

Tlak Břeclavi se stupňoval, hrálo se převážně v obranném pásmu Jestřábů. Výsledkem bylo mnoho spálených šancí, ve 26. minutě trefil Hrůza tyč, o čtyři minuty později si vylámali zuby na Hrazdírovi postupně Barák, Vaněček, Mífek i Prachař. Ve 34. minutě chyboval za vlastní bránou Pazdera, ale překvapený prostějovský útočník se proti Chvátalovi neprosadil. O chvíli později však bylo vyrovnáno, když se ještě ve vlastním oslabení trefil po úniku přesně ke vzdálenější tyči Michal Rak – 2:2.

Na odpověď ale nemuseli břeclavští fanoušci čekat dlouho, už za 37 vteřin vrátil jednobrankové vedení Lvům Hrůza, když se prosadil střelou švihem z mezikruží – 3:2. Třetí gól vyhnal z brány Hrazdíru, kterého nahradil Tuček. Ve 37. minutě mohli hosté vyrovnat, puk však podle rozhodčího nepřešel brankovou čáru a odrazil se od tyče. Další skvělou šanci Jestřábů vychytal dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky Chvátal, když předvedl divákům ukázkový reflexní zákrok lapačkou.

Ve třetí třetině si domácí hlídali hubený náskok, ubránili se v oslabení, a přestože dohrávali jen na pět beků, když Konta dostal osobní desetiminutový trest, Prostějovu se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. Až když hosté otevřeli obranu ve snaze vyrovnat, šest minut před koncem toho využil Tomáš Prachař a dodal klid na břeclavskou střídačku. Ve správnou chvíli najel na Mífkovu přihrávku a bekhendem prostřelil Tučka - 4:2.

Hosté se ještě v 58. minutě odhodlali ke hře bez gólmana, toho ale za pár sekund využil Vaněček, který vyvezl puk z vlastního obranného pásma až do branky soupeře a stanovil tak konečné skóre na 5:2. Lvi se tímto vítězstvím, také díky prohře Velkého Meziříčí na ledě Valašského Meziříčí, opět odlepili ode dna druholigové tabulky. Nyní Lvy ale čekají dvě venkovní utkání a poté poslední utkání základní části doma se Šumperkem.

Ohlasy trenérů po utkání:

Bohumil Prachař (asistent trenéra HC Břeclav): "Utkání se nám líbilo, bylo povedené po všech stránkách. Zlomovým momentem bylo určitě to, že jsme se dokázali ve druhé třetině rychle oklepat z vyrovnávajícího gólu a také to, že jsme dokázali ubránit všechna oslabení, tedy až na to první.“

Aleš Flašar (trenér HK Jestřábi Prostějov): „Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů, ne-li nejhorší. Břeclav byla týmem, který bylo v našich silách porazit. Kluci si mysleli, že Břeclav lehce porazí, ale my v takové pozici ještě zdaleka nejsme. Tahali jsme puky namísto toho, abychom hráli jednoduše, jak mužstvo nabádám. Na konci už jsme hráli vabank, bohužel to nevyšlo. Kdyby kluci předvedli výkon z Pelhřimova, nemohli jsme dnes prohrát.“

HC Břeclav – HK Jestřábi Prostějov 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10.Vaněček (Popela), 23. Čikl (Pazdera), 35. Hrůza (Barák, Čikl), 54. Prachař (Mífek, Laga), 59. Vaněček - 4. Raymond (Novák, Hlouch), 34. Rak (Hrazdíra)

Vyloučení: 7:5 + Konta 10 minut, Prachař 5 minut + do konce Využití: 2:1 V oslabení: 0:1

Poměr střel: 31:29