Lvům se vydařil vstup do utkání. Domácí ještě ani nestačili pořádně rozehrát a už prohrávali. Po 23 sekundách dikázal procedit puk za Fumače v brance Piešťan Paško. To domácí zaskončilo a Břeclav byla rázem na koni. Mírná převaha pramenila i z faktu, že domácí hráli ze začátku hned dvakrát v oslabení, další branku už ale omlazená sestava Lvů nepřidala. Nutno dodat, že ani Chvátal během první dvacetiminutovky neměl mnoho práce, když čelil jen pěti střelám soupeře.

Stejně jako v zápase v Břeclavi se Piešťany rozjeli až ve druhé dvacetiminutovce. Obrana Lvů často nepracovala, jak by měla, a Piešťany toho dokonale využívali k samostatným únikům. Chvátal ale předvedl několik skvělých zákroků, čímž držel šance Lvů nad vodou. Trest však musel zákonitě přijít.

Ve 33. minutě hrála Břeclav přesilovku, jenže ztratila puk a nájezd dva na jednoho zakončil přesně Chylo. Podobná situace se opakovala i na konci druhé třetiny, kdy dvojici Vozdecký-Svoboda ujel Beran a otočil vývoj utkání ve prospěch domácích.

Břeclav nastupovala do poslední části s pokračující přesilovkou a dočkala se vyrovnání. Dočasný kapitán Lvů Zapletal dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Domácí tým promarnil v 50. minutě velkou šanci dostat se do vedení. Slovenský útočník byl v úniku podražen a mohl tedy jet trestné střílení. To ale zakončil bekhendovou střelou nad branku. Poté se na ledě přiostřilo. Po šarvátce byl vyloučen jeden hráč na každé straně a více prostoru na ledě se ukázalo jako výhoda pro domácí.

V 54. minutě ujel Tvrdoň a hokejovou parádičkou přeloboval Chvátalovu lapačku – 3:2. Břeclav dohrávala zápas v pětiminutové přesilovce, Bolfík se totiž nenechal vyprovokovat k rvačce, a tak šel do sprch jen slovenský hráč. Výhodu už ale Lvi nevyužili. Právě naopak, po špatném vyjetí Chvátala potvrdil výhru domácího týmu Mihálik.

„My jsme opět odehráli povedené utkání, až na posledních pět minut. V zápase jsme zkoušeli pět juniorů, kteří ukazují, že dokážou nahradit zkušenější hráče. Dostalo se nám ocenění i od domácích trenérů, kteří čekali, že to bude lehčí zápas. Bohužel jsme dostali dvě branky v oslabení po individuálních chybách. Jinak nemáme hráčům co vytknout, snažili se,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Břeclavi Michal Konečný.