Již předem avizovaná strategie vedoucí k posílení hokeje na jižní Moravě, kterou v minulém týdnu představil majitel Komety Libor Zábranský, počítá i s variantou, že do plánované spolupráce zahrne i druholigový jihomoravský klub, kterým by mohla být i Břeclav.

Jak má fungovat jihomoravská spolupráce hokejových klubů? „Kometa bude hrát extraligu, Znojmo první ligu, to je jasné. A do toho celého ještě najít klub, například Hodonín nebo Břeclav, který by jako třetí subjekt s námi smluvně spolupracoval a naši junioři měli plynulou návaznost přes druhou a první ligu až do extraligy. Myslím, že málokdo si uvědomuje, že celá jižní Morava patří k hokejově nejslabším regionům v republice, a to obzvláště v mládeži. Tento model by to mohl zvrátit,“ uvedl Zábranský v online rozhovoru pro Idnes.cz.

„Byl bych rád, kdyby se k nám připojil i nějaký jihomoravský účastník druhé ligy. Oslovíme Břeclav a Hodonín, uvidíme, jakou budou mít podporu města a kdo o to vůbec projeví zájem. Výsledky Hodonína a Břeclavi ve druhé lize sleduji, pro nás Kometu i Znojmo by to bylo ideální, vzhledem k nevelké vzdálenosti," dodal majitel Komety Libor Zábranský.

A co na to břeclavský klub a vedení nedalekého Hodonína? Vedení Drtičů se k tomu zatím staví rezervovaně, i když mezi Kometou a Hodonínem už spolupráce fungovala. „Jak to bude ale vypadat dál, nemůžu zatím říct. Nyní musíme obsadit trenérskou dvojici. Do hokeje město zatím dává milion korun a půl milionu na pronájem ledu, což jsou zhruba naše možnosti,“ vyjádřil se předseda hokejového klubu a zároveň starosta Hodonína Lubomír Šimeček.

V Břeclavi zatím s Kometou neměli vůbec nic společného. „Jsme otevřeni každé spolupráci, ale musí být pro nás finančně i hráčsky výhodná. Ovšem nelíbí se mi, že jsme zatím ještě (tj. do 2.4.) nebyli osloveni. Nejdříve se to mělo sdělit klubům, kterých se to týká, a až pak hodit v plén,“ říká předseda břeclavského klubu Ivan Blaho.

Celý plán spolupráce je zatím sice v plenkách, ale více světla by do tohoto případu mohla vnést beseda fanoušků s vedením břeclavského klubu, která se bude konat v příštím týdnu. Dotazy ohledně této problematiky budou určitě na pořadu dne.