Svěřencům trenérského dua Michal Konečný – Radek Haman se to v posledních duelech děje nezdravě často. „Víme o tomto problému a bavíme se o něm," přiznává asistent hlavního kouče Haman.

Jeho tým má problém hlavně proti silnějším soupeřům, ale slabší úvod si neodpustí ani proti Karviné nebo Novému Jičínu. „Myslím, že je to přemírou snahy. Chceme na soupeře vletět, a pak na druhé straně dochází k přečíslení tři na dva nebo dva na jednoho," hledá Haman vysvětlení tohoto neduhu.

Brankář Michal Šurý musel kolikrát jen přihlížet, jak se mění skóre, aniž by mu skončil puk v lapačce. I on vidí důvody spíš než v hokejové kvalitě v psychice. „Musíme se na to víc soustředit. Je to v hlavách hráčů. Proti Frýdku se nám to bohužel stává pravidelně. Dokonce jsme v první minutě zápasu proti němu prohrávali už 0:2," připomněl pětadvacetiletý brankář duel 22. druholigového kola z konce listopadu.

Proti nejsilnějším celkům za to může možná přehnaný respekt. Ale co když selžete v úvodu duelu s outsiderem? „Karviná měla štěstí, její hráč to trefil perfektně. Ale mě pak při prvním zákroku vypadl puk. Málem jsem se už viděl na střídačce," přiznal břeclavský gólman.

I jeho kolegů se občas povede překvapivý výpad do ještě nesehrané obrany soupeře. Zvláštní ale je, že brzká vstřelená branka většinou Břeclavi body nepřinese. „Nejde z toho dělat přímou úměru. Příklad je zápas s Moravskými Budějovicemi, kdy jsme rychle vedli 3:0, a ani to nám na výhru nakonec nestačilo," upozornil Haman.

Břeclavané si musejí ve středu od šesti hodin večer na domácím ledě dát pozor na pokusy Frýdku-Místku.